Jeżeli chcesz być żołnierzem ale jednocześnie nie chcesz rezygnować ze swojej pracy lub nauki to wybierz WOT, czyli terytorialsów. Ich dewizą jest obrona i wspieranie lokalnych społeczności w sytuacjach kryzysowych.

Votum dla WOTów

Votum dla WOTów

Aby zostać żołnierzem WOT należy złożyć wniosek do WKU w Mińsku ul. Piękna 3 oraz dołączyć świadectwo ukończenia szkoły i dowód osobisty. Osoby bez przeszkolenia wojskowego odbędą szkolenie w wymiarze 16 dni. W przypadku żołnierzy rezerwy prowadzone jest 8 dniowe szkolenie. Za każdy dzień żołnierzowi przysługuje uposażenie w wysokości 117 zł. w stopniu szer. Osobom pracującym na czas szkolenia przysługuje urlop bezpłatny. Po zakończonym szkoleniu, służba odbywa się jedynie jeden weekend w miesiącu w jednostce, za który żołnierz szeregowy otrzyma uposażenie 645 zł.
Najbliższe pododdziały WOT stacjonują w Siedlcach, Zegrzu oraz Komorowie. Służba ma charakter ochotniczy, w każdej chwili można zrezygnować z jej pełnienia. Najbliższe terminy powołania to listopad – grudzień 2020 oraz styczeń 2021.

Numer: 3/4 (1215/1216) 2021   Autor: (jaz)Komentarze

DODAJ KOMENTARZ

Wpisz nick.

Nick *

Nieprawidłowy adres e-mail.

Adres e-mail *

Wpisz treść wiadomości.

Treść wiadomości *