Bardzo ważne zwycięstwa odnieśli juniorzy UKS Probasket w ramach rozgrywek U-17 ligi WOZKosz. W mińskiej hali przy ul. Kopernika pokonali drużynę Akademii Koszykówki Legii Warszawa, a później Polonii II Warszawa.

Probasket z awansem

To były dla nich mecze o wszystko. W przypadku porażki zakończyliby rozgrywki na poziomie wojewódzkim, bez możliwości awansu do dalszych gier, łącznie z meczami w fazie centralnej Mistrzostw Polski. Jednak dzięki temu zwycięstwo udało się zrobić gigantyczny krok w kierunku awansu do tzw. grupy mistrzowskiej, tj. 6 najlepszych ekip województwa, z których jednakże tylko cztery awansują do dalszych, tzw. strefowych gier. Dobrą postawę przypieczętowali wysokim zwycięstwem 103:48 nad Polonią II Warszawa.

Decydujący mecz ze stołecznymi pomimo dużej przewagi punktowej mińskiej ekipy był bardzo emocjonujący i trzymający w napięciu do ostatniego gwizdka. Pierwsza bardzo wyrównana kwarta (28:24) pokazała, że żadna ze stron łatwo się nie podda. W drugiej kwarcie udało się odskoczyć na dwucyfrowe prowadzenie, którego już nie oddali do końca meczu (30:16). Wynik w połowie spotkania to 58:40. Trzecia kwarta to znowu punkt za punkt dla obu ekip (24:22). Czwarta natomiast zaczyna się źle dla mińskich zawodników i po 3 minutach mają już 7 fauli po swojej stronie. Robi się nerwowo. Udaje się jednak przełamać tę początkową niemoc w obronie i wracają na właściwe tory i zwyciężają ostatecznie 103:77.

Numer: 3/4 (1215/1216) 2021   Autor: (uks-pb)