KałuszynNiebezpieczne rewiry

Mieszkaniec gminy Kałuszyn usłyszał dwa zarzuty karne – jazdy w stanie nietrzeźwości i próby wręczenia policjantom łapówki. Wszystko zaczęło się od kolizji drogowej na ul. Chopina w Kałuszynie.

Pijane przekupstwo

KPP - Kronika policyjna

Jadący Mercedesem mężczyzna nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu i zderzył się z BMW. Przybyli na miejsce policjanci zbadali uczestników zdarzenia alkomatem. Jak się okazało, 61-letni sprawca stłuczki miał niemal 1,5 promila. Próbował on przekupić mundurowych, kilkakrotnie proponując im 500 zł za odstąpienie od swoich działań. Został zabrany na komendę, gdzie odmówił dalszego badania na stan trzeźwości. Konieczne było więc pobranie krwi. Następnie mężczyzna trafił do aresztu.

Sprawca zderzenia ostatecznie przyznał się do zarzucanych mu czynów i dobrowolnie poddał się karze pozbawienia wolności w zawieszeniu na okres próbny i karze grzywny. Przez 4 lata nie będzie mógł także prowadzić pojazdów. Mężczyzna został zobowiązany do świadczenia pieniężnego na rzecz pomocy pokrzywdzonym w wypadkach i pomocy postpenitencjarnej.

Policjanci przypominają, że wręczenie lub obietnica wręczenia korzyści majątkowej funkcjonariuszowi jest przestępstwem zagrożonym karą do 8 lat pozbawienia wolności, a w przypadku znacznej wartości nawet do 12.

Numer: 3/4 (1215/1216) 2021   Autor: (kpp)Komentarze

DODAJ KOMENTARZ

Wpisz nick.

Nick *

Nieprawidłowy adres e-mail.

Adres e-mail *

Wpisz treść wiadomości.

Treść wiadomości *