StanisławówStanisławów świąteczny

W Stanisławowie o zimowy klimat mimo braku śniegu zadbała kultura. Mieszkańcy gminy po raz pierwszy od dłuższego czasu mieli okazję zrobić sobie popularne selfie z bałwanem, a nawet z całą bałwankową rodzinką. Towarzyszący im Mikołaj stojący tuż obok migoczącej choinki z tysiącem lampek, przypominał, że każdy grzeczny dostanie w okresie świątecznym prezent...

Wezwali bałwany

W dobie pandemii dekoracje zewnętrzne nabierają dodatkowego znaczenia, gdyż są jedyną okazją do wspólnego celebrowania tych magicznych chwil jakimi są Święta Bożego Narodzenia.
Najważniejszym wydarzeniem było zorganizowanie gminnego kolędowania online. Koncert rozpoczął się od życzeń świąteczno-noworocznych złożonych przez Janinę Ewę Orzełowską, Kingę Sosińską, Waldemara Z bytka, Ż anetę o raz Teresę Michalak. Potem już 40 minut grał i śpiewał zespół Ambitus, który przygotował cały przekrój świątecznych utworów.
Gminny Ośrodek Kultury w Stanisławowie dbał o świąteczną aurę cały grudzień.
Na początku miesiąca zorganizował konkurs plastyczny Święty Mikołaj oczami wyobraźni dziecka, na który wpłynęło ponad 200 prac, a wszyscy uczestnicy zostali nagrodzeni ogromnymi paczkami słodyczy. Przed samymi świętami GOK ogłosił dwa kreatywne konkursy – Moja Karta Bożonarodzeniowa oraz Szopek Bożonarodzeniowych, które złożono w kościele pw. Św. Katarzyny w Pustelniku. Rozstrzygnięcie i nagrodzenie uczestników nastąpi 6 stycznia, a do 4 stycznia czeka na zgłoszenia do międzypokoleniowego kolędowania – konkursu muzycznego dla całych rodzin.

Numer: 1/2 (1213/1214) 2021   Autor: (jaz)Komentarze

DODAJ KOMENTARZ

Wpisz nick.

Nick *

Nieprawidłowy adres e-mail.

Adres e-mail *

Wpisz treść wiadomości.

Treść wiadomości *