DobreDobre śmieciowe

Sytuacja na rynku śmieciowym jest na tyle płynna, że w żadnym momencie nie możemy przewidzieć, jak długo będą obowiązywać przyjmowane przez radnych stawki. Doświadczyli tego mieszkańcy gminy Dobre, którzy po wysokiej wrześniowej podwyżce, w grudniu dostali jeszcze większą…

Rychła podwyżka

Dobre śmieciowe / Rychła podwyżka

We wrześniu radni gminy Dobre podnieśli stawki opłat za śmieci. Nie obyło się wtedy bez dyskusji, a wójt Tadeusz Gałązka zapewniał, że przyjęte 20 zł od osoby to zdecydowanie za mało. – Taka kwota nie pokryje naszych wydatków – wyjaśniał. I dodawał, że gmina nie może w żaden sposób finansować gospodarki odpadami, która musi się bilansować. Wtedy radni postawili jednak na swoim.
W grudniu musieli do sprawy wrócić, bo okazało się, że wójt miał rację. Konieczna jest podwyżka. Tym razem podjęto ją bez sesyjnej dyskusji, bo – jak mówił przewodniczący Waldemar Szymański – wszystko zostało przegadane podczas posiedzenia komisji.
I tak zamiast 20 zł mieszkańcy gminy Dobre zapłacą od osoby 24 zł miesięcznie. Podwyższona stawka za śmieci niesegregowane wyniesie 48 zł, a zniżka dla kompostujących odpady zielone pozostanie bez zmian – czyli na poziomie 1 zł.
Pomimo tego że nie było dyskusji, głosowanie wcale nie okazało się jednomyślne. Przeciwko podwyżce byli stali krytycy poczynań wójta Tadeusz Gałązki: Krzysztof Laskowski, Sławomir Wierzba i Kamil Wichrowski, zaś od głosu wstrzymali się Adam Chojecki i Wojciech Bogucki.
Jeszcze niedawno Dobre miało jedną z najniższych stawek opłat za śmieci w powiecie, ale teraz doszlusowuje już do pozostałych samorządów. Mieszkańcom pozostaje mieć nadzieję, że na tym koniec… przynajmniej przez rok.

Numer: 1/2 (1213/1214) 2021   Autor: (łk)Komentarze

DODAJ KOMENTARZ

Wpisz nick.

Nick *

Nieprawidłowy adres e-mail.

Adres e-mail *

Wpisz treść wiadomości.

Treść wiadomości *