Powiat mińskiBliższa stolica

Od wtorku 22 grudnia 2020 roku kierowcy mogą już skorzystać z ponad 15 kilometrów drogi ekspresowej S2 pomiędzy węzłami Warszawa Wilanów a Lubelska, z nowym mostem na Wiśle. Udostępnione zostaną również kolejne relacje ruchu na węźle Lubelska stanowiącym połączenie autostrady A2 oraz dróg ekspresowych S2 i S17. Oddane odcinki znacznie skrócą przejazd z Mińska do stolicy...

Szybciej do Wilanowa

Bliższa stolica / Szybciej do Wilanowa

Kierowcy będą mieć do dyspozycji dwie jezdnie po trzy, a na moście po cztery pasy ruchu. Na trasę będzie można dostać się i z niej zjechać przez cztery węzły: Wilanów, Wał Miedzeszyński, Patriotów oraz Lubelska. No i oczywiście dojechać do Wilanowa wprost z Mińska Mazowieckiego czy Kałuszyna...
Są jednak ograniczenia... Zgodnie z prawem zachowanie odpowiedniej odległości między węzłami czy też obszarem łączenia się ruchu tranzytowego z lokalnym obowiązuje ograniczenie prędkości do 100 km/h. Drugim ograniczeniem jest zakaz poruszania się tym odcinkiem dla samochodów powyżej 3,5 tony.
Na węźle Lubelska kierowcy będą mogli wjechać z S2 POW na A2 w kierunku Mińska i odwrotnie, korzystając z ponad 1,5 km trasy głównej łączącej ekspresówkę z autostradą. Udostępnione zostaną również łącznice umożliwiające zjazd z S2 w kierunku Lublina.
Do wiosny 2021 roku zamknięte będą natomiast łącznice zjazdowe i wjazdowe z węzła Lubelska w kierunku Zakrętu i odwrotnie, zarówno od strony Wilanowa jak i Mińska Mazowieckiego.

Numer: 1/2 (1213/1214) 2021   Autor: (jaz)Komentarze

DODAJ KOMENTARZ

Wpisz nick.

Nick *

Nieprawidłowy adres e-mail.

Adres e-mail *

Wpisz treść wiadomości.

Treść wiadomości *