Drugie z rzędu zwycięstwo w lidze Wozkosz odnieśli zawodnicy mińskiego UKS Probasket w ramach rozgrywek U-13 (2008 i mł.). W pokonanym polu pozostawili drużynę MKS Polonia Warszawa, pokonując ją 71:56 (16:10, 15:17, 19:16, 21:13).

Stolica do kosza

Spotkanie miało bardzo wyrównany przebieg. Po wolnym początku udało się doprowadzić do sześciopunktowej przewagi po pierwszych 10 minutach. Ozdobą pierwszej kwarty był trafiony w ostatniej sekundzie przez Marcela Mikucewicza (w całym meczu zdobył 23 pkt.) rzut za trzy punkty. Kolejne kwarty to niewielka przewaga punktowa mińskiej ekipy i praktycznie punkt za punkt z obu stron.

Dobrze w ataku w całym spotkaniu radzili sobie oprócz wspomnianego Marcela – Hubert Sobociński (20 pkt.) oraz Franciszek Prusiński (11 pkt.). Na początku czwartej kwarty konsekwentnie grający goście wyszli nawet na jednopunktowe prowadzenie, ale dobra, agresywna obrona, a także skuteczna gra w ataku mińskich chłopców spowodowała, że ostatecznie pokonali MKS Polonia Warszawa 71:56.

Drużynę UKS Probasket Mińsk Mazowiecki reprezentowali: Hubert Sobociński (kapitan), Maciej Komuda, Daniel Różyński, Marcel Mikucewicz, Miłosz Ołtarzewski, Rafał Rek, Kacper Kondzior, Michał Domański, Piotr Oszako, Dominik Wieczorek, Michał Kowalczyk, Franciszek Prusiński, Antek Kurowski, Maciej Mika, Bartosz Kosiński i