LatowiczNiebezpieczne rewiry

Niecodziennie zdarza się sytuacja, gdy na policyjnym alkomacie brakuje skali by poprawnie zbadać zatrzymanego. Do takiego zdarzenia jednak doszło w Wielgolesie w środę 9 grudnia. Mundurowi stali tam przy trasie DW-802 i prowadzili kontrolę ruchu.

Zabrakło skali

KPP - Kronika policyjna

W pewnym momencie zatrzymali osobowe BMW. Od razu zorientowali się, że kierowca jest nietrzeźwy. Podczas pierwszego badania na alkomacie zabrakło skali, gdyż pomiar zatrzymał się na 4 promilach i wskazywał, że wynik jest wyższy. Okazało się także, że 29-latek z gminy Mińsk Mazowiecki nie ma uprawnień do kierowania pojazdami. Po prostu nigdy ich nie wyrabiał. Samochód, którym się poruszał, zagrażał bezpieczeństwu w ruchu drogowym, więc policjanci zatrzymali dowód rejestracyjny pojazdu do czasu usunięcia usterek technicznych. Kierowca trafił na komisariat w Mrozach, gdzie ponownie przebadano go alkomatem. Tym razem udało się ustalić stężenie alkoholu – wyniosło niemal 3,5 promila.

Mężczyzna odpowie teraz za jazdę w stanie nietrzeźwości. Osoba, która udostępniła mu samochód, została ukarana mandatem karnym.

Numer: 51/52 (1211/1212) 2020   Autor: (kpp)Komentarze

DODAJ KOMENTARZ

Wpisz nick.

Nick *

Nieprawidłowy adres e-mail.

Adres e-mail *

Wpisz treść wiadomości.

Treść wiadomości *