Dębe WielkieNiebezpieczne rewiry

Dwaj Ukraińcy zostali zatrzymani w związku z kradzieżą z włamaniem do bankomatu w Dębem Wielkim. Na początku listopada okradli oni bankomat metodą black box, która polega na włamaniu się do systemu operacyjnego maszyny, odłączenie jej od banku i podpięciu własnego urządzenia, by wydać komputerowi polecenia zwolnienia całej gotówki.

Dębski black box

Niebezpieczne rewiry / Dębski black box

Jeden z mężczyzn, 51-latek, wpadł bezpośrednio po dokonaniu przestępstwa, natomiast 34-latek ukrywał się przed policjantami w Lublinie. Podczas przeszukania policjanci zabezpieczyli nawigację, kilka telefonów komórkowych, kominiarkę, ubrania, specjalistyczny sprzęt: kable, kamery sportowe, latarki i rękawiczki. Dodatkowo funkcjonariusze zabezpieczyli pieniądze w różnych walutach, wydruki z kantoru oraz potwierdzenie wpłaty licznych sum pieniędzy do bitcoin. 

Funkcjonariusze podejrzewają, że mężczyźni mogą mieć na koncie przynajmniej sześć podobnych przestępstw dokonanych na terenie garnizonu stołecznego, ale także w województwie lubelskim. Niewykluczone, że w najbliższym czasie usłyszą zarzuty w pozostałych sprawach. Grozi im kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Numer: 47/48 (1207/1208) 2020   Autor: (kpp)Komentarze

DODAJ KOMENTARZ

Wpisz nick.

Nick *

Nieprawidłowy adres e-mail.

Adres e-mail *

Wpisz treść wiadomości.

Treść wiadomości *