Mińsk MazowieckiMińsk Mazowiecki walecznych

Październik był bardzo pracowity dla zawodników Mińskiego Klubu Sportowego Taekwon-Do. Najpierw pojechali na Mistrzostwa Polski Młodzieżowców i Seniorów Starszych oraz Mistrzostwa Polski Seniorów do Ciechanowa, a później wystąpili na Mistrzostwach Polski Juniorów Młodszych w Nowej Rudzie – Słupcu

Z Mazowsza na Śląsk

Mińsk Mazowiecki walecznych / Z Mazowsza na Śląsk

Mistrzostwa Polski w kategorii młodzieżowców oraz seniorów starszych zgromadziły na starcie 67 zawodników z 26 klubów. Natomiast w zawodach Mistrzostw Polski w kategorii seniorów wzięło udział 134 zawodników z 29 klubów. Wśród nich była 7-osobowa reprezentacja z Mińska.
Nasi zawodnicy spisali się znakomicie – 14 razy stając na podium zawodów. Mistrzyniami Polski zostały: Marta Krajewska, Julia Kawka, Michalina Mikulska i Mariola Szczudlińska. Tytuły wicemistrzowskie zdobyli: Michalina Mikulska, Mariola Szczudlińska i Mateusz Zgódka, a brązowe medale uzyskali: Michalina Mikulska, Julia Kawka i Mateusz Zgódka.
W klasyfikacji medalowej Mistrzostw Polski Młodzieżowców i Seniorów Starszych Miński Klub Sportowy Taekwon-Do zajął II miejsce.

Natomiast mistrzostwa w Nowej Rudzie zgromadziły 315 zawodników z 49 klubów zrzeszonych w PZTKD. Pojawiła się tam również 10-reprezentacja z Mińska Mazowieckiego pod opieką Jacka Łuniewskiego, która uzyskała 6 miejsc na podium.
Mistrzynią Polski została Karolina Łuniewska. Tytuły wicemistrzyń zdobyły: Karolina Łuniewska i Wiktoria Owczarska, zaś trzecie miejsca uzyskali: Cezary Gąsior i Helena Kędziora.
W klasyfikacji medalowej miński klub Sportowy zajął II miejsce, natomiast w klasyfikacji generalnej zawodów III. Karolina Łuniewska otrzymała tytuł najlepszej zawodniczki mistrzostw.

Numer: 45/46 (1205/1206) 2020   Autor: (łk)