Akcje minskiej policji

Leżący na południowym skraju powiatu Latowicz wreszcie doczekał się handlowego milionera. Jeden z mieszkańców trzymał w domu ponad dwa tysiące markowych zegarków i 140 bransolet. Nie zdążył ich sprzedać, bo na jego posesję wtargnęli policjanci i uznali, że to podróbki...

Zegarki bez marki

Akcje minskiej policji / Zegarki bez marki

Jak informuje rzecznik prasowy mińskiej KPP, akcja policjantów z wydziału do walki z przestępczością gospodarczą i korupcją była efektem żmudnej i drobiazgowej analizy informacji operacyjnych i posiadanej w tej sprawie wiedzy. Doszli do wniosku, że mężczyzna może wprowadzać na rynek trefne towary.

Podczas przeszukania domu, policjanci znaleźli w jednym z pomieszczeń kilkanaście kartonów z zawartością ponad 2200 zegarków i niemal 140 bransolet. Były to zegarki i bransolety z podrobionymi znakami towarowymi znanych światowych marek. Wstępna wycena wysokości strat, jakie mogły ponieść firmy przekracza 3 mln. złotych.

Mężczyzna, odpowie teraz za dokonywanie obrotu podrobionymi przedmiotami, może mu grozić do 2 lat pozbawienia wolności. (jaz)

Data: 27.10.2020

Komentarze

DODAJ KOMENTARZ

Wpisz nick.

Nick *

Nieprawidłowy adres e-mail.

Adres e-mail *

Wpisz treść wiadomości.

Treść wiadomości *