Mińsk MazowieckiJesienna przysięga w CSŻW

Tym razem pogoda była wymarzona i gdyby nie maski ochronne, wszystko byłoby normalnie. Prawie, bo jednak w dniach rozkwitu zarazy nawet wojsko musi się chronić. Jeśli nie maską, to dystansem wobec przełożonych i gości. W takiej atmosferze przysięgali elewi mińskiej żandarmerii…

Ochrony obrony

Jesienna przysięga w CSŻW / Ochrony obrony

W sobotę, 10 października 2020 roku kolejny raz doszło w Mińsku Mazowieckim do uroczystej przysięgi wojskowej na Sztandar Centrum Szkolenia Żandarmerii Wojskowej.
Żołnierze służby przygotowawczej w obecności komendanta CSŻW – płk. Sławomira Niemirki oraz zaproszonych gości, rodziny i przyjaciół złożyli przysięgę wojskową wieńczącą miesiąc intensywnego szkolenia.
Podczas uroczystości Komendant Centrum życzył wszystkim elewom, aby początek żołnierskiej drogi był spełnieniem ich ambicji i marzeń. Podkreślił, że służba dla Rzeczypospolitej Polskiej to wielki zaszczyt, ale i ciężka, intensywna praca. Podziękował również rodzinom i bliskim elewów za wsparcie ich w dążeniu do wyznaczonego celu.

Nie obyło się bez wyróżnień. I tak tytuły WZOROWYCH ELEWÓW za najwyższe wyniki w szkoleniu otrzymały Renata Tchórz i Paula Kret, a listy gratulacyjne otrzymali Jakub Bogacki i Jakub Krystman.
Błogosławieństwa elewom służby przygotowawczej udzielił proboszcz parafii cywilno-wojskowej w Mińsku Mazowieckim – ks. płk Adam Prus oraz przedstawiciel Ewangelickiego Biskupa Wojskowego, Ewangelicki Dziekan Żandarmerii Wojskowej – ks. mjr Tomasz Wigłasz. 12 października Centrum Szkolenia Żandarmerii Wojskowej rozpoczął trzeci w tym roku turnus służby przygotowawczej.

Numer: 43/44 (1203/1204) 2020   Autor: (jaz)Komentarze

DODAJ KOMENTARZ

Wpisz nick.

Nick *

Nieprawidłowy adres e-mail.

Adres e-mail *

Wpisz treść wiadomości.

Treść wiadomości *