JakubówJakubów nauczycielom

Nie było w tym czasie zarazy szumnych obchodów święta edukacji. Odwołano nawet powiatowy DEN połączony ze stuleciem kształcenia zawodowego w Mińskim Ekonomie. Tylko wychylił się Jakubów, ale teŻ w ograniczonym, pandemicznym wymiarze…

Nagrody do zgody

Spotkali się w czwartek 15 października w sali OSP, ale tylko reprezentanci szkół z terenu gminy. W tym roku wyjątkowo na uroczystości również zabrakło emerytów oświatowych i wielu gości z zewnątrz, których zmogły reżimy stanu epidemiologicznego. Były życzenia od wójt Hanny Wocial, która również przygotowała nagrody pieniężne dyrektorkom podstawówek, a te wyróżniły swoich nauczycieli. Listy były długie, ale tylko niektórzy dostąpili zaszczytu odebrania prezentów osobiście.
W sumie nagrody dyrektora szkoły otrzymało 59 nauczycieli i 31 pracowników niepedagogicznych z terenu gminy Jakubów. Niestety, władze gminy nie chciały wyjawić sumy wszystkich nagród i prezentów.
Do tego dyrektorki szkół wraz z wicedyrektorką SP w Jakubowie otrzymały kwiaty, a pozostali pracownicy upominki w dowód wdzięczności za ich całoroczny trud i zaangażowanie dla dobra swojej jednostki i całej społeczności gminnej i regionu.

Była i kultura uznawana za wysoką. Po części oficjalnej uroczystość uświetnił występ popularno-operowy namawiający do powrotu w lata przedwojenne. Na scenie wystąpił sopran, Aleksandra Okrasa-Wachowska i baryton, Wojciech Bardowski. Narratorem natomiast była Zofia Paczóska, prezes Stowarzyszenia Edukacyjnego Ziemi Węgrowskiej. Zebrani mogli posłuchać nie tylko pieśni z repertuaru musicalowego, ale też znanych przebojów muzyki popularnej. Wszystko ku zadowoleniu nauczycieli skazanych ostatnio na pracę w niebezpiecznych warunkach.

Numer: 43/44 (1203/1204) 2020   Autor: (jaz)Komentarze

DODAJ KOMENTARZ

Wpisz nick.

Nick *

Nieprawidłowy adres e-mail.

Adres e-mail *

Wpisz treść wiadomości.

Treść wiadomości *