Powiat mińskiBitewna kompensata

Na honory nigdy nie jest za późno, a okoliczności zawsze sprzyjające. Nie zdziwili się więc wójtowie i burmistrzowie, gdy podczas ich konwentu doszło do uhonorowania medalami pamięci Bitwy Warszawskiej osób szczególnie zasłużonych dla organizacji stulecia jej obchodów. Okazało się, że są nimi Joanna Papińska, Tadeusz Gnoiński i Zbigniew Nowosielski.

Medale pamięci

Bitewna kompensata / Medale pamięci

Wójt Janusz Piechoski zaznaczył, że jest to seria limitowana, a więc cenna i do tego z wydźwiękiem patriotyczno-kościelnym. Nic dziwnego, że społeczność Macierzanki była rozczarowana obchodami 16 sierpnia, podczas których władze miasta i powiatu, a szczególnie dyrektor Celej nie docenili zaangażowania nauczycieli i uczniów szkoły w walkę sowietami. No i sprawa obelisku upamiętniającego wojnę z 1920 roku, który w erze patrona Marchlewskiego stracił piastowskiego orła. Na szczęście udało się go odtworzyć i wkrótce ozdobi ten kamienny dowód patriotycznej pamięci.
Sienniczanie też nie lękali się walczyć w obronie naszej niepodległości. Nauczycielom nie dane było wtedy spokojnie pracować, bo musieli dawać przykład swoim uczniom nie tylko wiedzy, ale i czynnego patriotyzmu.

Numer: 43/44 (1203/1204) 2020   Autor: (jaz)Komentarze

DODAJ KOMENTARZ

Wpisz nick.

Nick *

Nieprawidłowy adres e-mail.

Adres e-mail *

Wpisz treść wiadomości.

Treść wiadomości *