Nie jesteś żołnierzem, a poważnie myślisz o służbie w szeregach Wojska Polskiego? Chcesz dowiedzieć się więcej na temat służby, wyposażenia i szkolenia w polskiej armii? Zapraszamy wszystkie osoby, które nie odbyły zasadniczej służby wojskowej lub przeszkolenia wojskowego, do odbycia służby przygotowawczej – namawia mińskie WKU.

Wróżby do służby

Wróżby do służby

Szkolenie podstawowe w korpusie szeregowych trwa tylko 28 dni i odbywa się w ośrodkach szkolenia lub jednostkach wojskowych. Wniosek można składać bezpośrednio w WKU w Mińsku ul. Piękna 3 lub poprzez portal rekrutacyjny www. zostanzolnierzem.pl
Najbliższe terminy powołań to 9 oraz 23 listopada 2020 roku. Wszystkim pełniącym służbę przygotowawczą przysługują uprawnienia żołnierza odbywającego czynną służbę wojskową oraz uposażenie wynoszące 1233 zł miesięcznie. Po zakończeniu szkolenia każdy kandydat otrzymuje również odprawę w wysokości 2250 zł.
I co najważniejsze, to fakt, że służba przygotowawcza jest jedną z możliwości i niepowtarzalną okazją uzyskania statusu żołnierza rezerwy, co z kolei otwiera drogę do pełnienia zawodowej służby wojskowej.

Numer: 43/44 (1203/1204) 2020   Autor: (jaz)Komentarze

DODAJ KOMENTARZ

Wpisz nick.

Nick *

Nieprawidłowy adres e-mail.

Adres e-mail *

Wpisz treść wiadomości.

Treść wiadomości *