Konsekwencje pandemii

Stało się... miński szpital stał się ośrodkiem covidowym. Właśnie  dyrektor Mariusz Martyniak poinformował, że zgodnie z Decyzją Wojewody Mazowieckiego do Oddziału Chorób Wewnętrznych Szpitala Powiatowego w Mińsku Mazowieckim mogą być przyjmowani tylko i wyłącznie pacjenci z potwierdzonym zakażeniem sars-cov-2...

Szpital covidowy

Konsekwencje pandemii / Szpital covidowy

Na rzecz cierpiących na covid-19 został wydzielony cały oddział czyli 60 miejsc, więc chorzy skierowani do leczenia na internę powinni korzystać z usług szpitali ościennych. Tam trafią także już leczeni pacjenci oddziału wewnętrznego lub będą wypisywani do domu.

Decyzję wojewody poprzedziły dary od wojewody, czyli  środki ochrony indywidualnej na tzw. zabezpieczenie stałych potrzeb. Szpital otrzymał więc 1800 kombinezonów, prawie 40 tysięcy różnych masek,  4500 gogli, 5000 przyłbic, 80 tysięcy rękawiczek, 3 500 fartuchów, 10 tysięcy ochraniaczy i... jeden respirator.

Na razie, bo wraz z przekształceniem interny w oddział covidowy wyposażenie powinno się poprawić. To nawet pewnik, bo radna powiatu Alicja Cichoń publicznie ujawniła, że wie gdzie są respiratory. Ciekawe, czy mamy lekarzy potrafiących je obsługiwać. Może więc bardziej przydatne będą urządzenia do terapii tlenowej, która jest łatwiejsza i bezpieczniejsza... (jaz)

Data: 20.10.2020   Autor: (jaz)Komentarze

DODAJ KOMENTARZ

Wpisz nick.

Nick *

Nieprawidłowy adres e-mail.

Adres e-mail *

Wpisz treść wiadomości.

Treść wiadomości *