Powiat mińskiPowiat niespodzianek

Coś niedobrego zaczyna się dziać na drogach powiatu i w samym Mińsku. Całkiem niedawno kierowca wjechał nocą w barierki na ul. Warszawskiej, a ostatnio doszło do karambolu w centrum miasta. Kierowscy uszli z życiem, co nie udało się kobiecie, która tuż przed wieczorem na DK50 w Rządzy wpadła wprost pod tira...

 

Grozy drogowe

Powiat niespodzianek / Grozy drogowe

Do uszkodzenia barierek doszło w niedzielę, 27 września 2020, około godziny 4 rano. Policjanci zastali tam pojazd audi i młodego mężczyznę. Był trzeźwy, ze wstępnych ustaleń wynikało, że jadąc od strony Warszawy prawdopodobnie zasnął i zjechał na przeciwległy pas ruchu uderzając w barierki. Choć zdarzenie wyglądało groźnie, na szczęście nic nikomu się nie stało. Kierowca został ukarany mandatem karnym.

Do groźnie wyglądającej kraksy doszło w Mińsku na skrzyżowaniu ulic Daszyńskiego i Piłsudskiego. Jadący ulicą Piłsudskiego kierujący renaultem nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu pojazdowi peugeot, jadącemu ulicą Daszyńskiego. Doszło do zderzenia pojazdów,  w wyniku którego pojazd renault dachował. Na szczęście nikt nie ucierpiał, choć przebieg zdarzenia wyglądał dramatycznie. Kierujący renaultem mężczyzna za spowodowanie zagrożenia został ukarany mandatem.

Około 17:40 do oficera dyżurnego mińskiej komendy wpłynęło zgłoszenie o zderzeniu dwóch pojazdów na krajowej drodze nr 50 w miejscowości Rządza. Ze wstępnych ustaleń wynikało, że doszło do czołowego zderzenia ciężarówki volvo i toyoty, która z nieustalonych przyczyn zjechała na przeciwległy pas ruchu. Mimo wysiłków służb, życia kobiety nie udało się uratować. Droga była zablokowana, policjanci wyznaczyli objazdy. Na miejscu pracował prokurator oraz policjanci, którzy szczegółowo zbierali informacje, aby ustalić okoliczności zdarzenia.

Policjanci apelują o zachowanie ostrożności. Przed nami trudny jesienny okres na drodze. Pamiętajmy, szybko zapadający zmrok, mokra, śliska nawierzchnia, opadłe liście to wszystko powoduje utrudnienia, które musimy wziąć pod uwagę poruszając się po drogach. Dostosujmy prędkość do panujących warunków i nie przeceniajmy własnych umiejętności. (jaz)

Data: 09.10.2020Komentarze

DODAJ KOMENTARZ

Wpisz nick.

Nick *

Nieprawidłowy adres e-mail.

Adres e-mail *

Wpisz treść wiadomości.

Treść wiadomości *