StanisławówStanisławów przedszkolny

Stało się… długo oczekiwany budynek nowego przedszkola w Stanisławowie został oddany do użytku. Uroczystość zapewne przejdzie do historii gminy z kilku powodów. Pierwszy z nich to ponad 7 milionów pozyskanych na tę potrzebną inwestycję. To docelowa suma, bo na razie funkcjonuje 5-oddziałowe przedszkole z kuchnią i stołówką. Plac zabaw dokończą jeszcze w 2020 roku…

Maluchy bez skuchy

Dyrektor ZS w Stanisławowie Jan Leś zaprosił na otwarcie wszystkich donatorów przedszkola. O inwestycji i sięgających 7,4 mln zł wydatkach mówiła wójt gminy Stanisławów Kinga Sosińska. Na razie, czyli w dwa lata, wydano ponad 5 milionów, ale skarbnik zapewniła, że pozostałe dwa miliony czekają na koncie. Są potrzebne nie tylko do urządzenia placu zabaw, parkingów i dróg dojazdowych, a także na doposażenie żłobka, którego otwarcie planowane jest na styczeń 2021 roku.
Wójt podkreśliła, że największe wsparcie – ponad 2 mln zł – gmina uzyskała z UM Mazowsza, co potwierdziła członkini zarządu Ewa Orzełowska. O dobrej decyzji budowy, a nie upychania przedszkola w części budynku po gimnazjum mówił przewodniczący rady Waldemar Zbytek, a pozostali goście gratulowali rozmachu inwestycji z prezentami dla maluchów.

Wszyscy jednak czekali na samych przedszkolaków. Maluchy nie dały się prosić i pod czujnymi oczami opiekunek z rodu Słowików śpiewały, recytowały i tańczyły do utraty tchu. Stres był wielki, ale w końcu mijał, łzy schły na rumianych policzkach i radosny śmiech wypełniał każdy kąt sali widowiskowej.
W końcu WSZYSTKO ZACZYNA SIĘ OD PRZEDSZKOLA, jak głosiło przekonująco hasło nad sceną. A co na to ci, którzy nie mieli na przedszkole żadnych szans? Doszli do wniosku, że po przedszkolach rosną kadry urzędników, a bez niego – artystów i przedsiębiorców. Tak działa za wcześnie rozpoczęta socjalizacja…

Numer: 41/42 (1201/1202) 2020   Autor: J. Zbigniew PiątkowskiKomentarze

DODAJ KOMENTARZ

Wpisz nick.

Nick *

Nieprawidłowy adres e-mail.

Adres e-mail *

Wpisz treść wiadomości.

Treść wiadomości *