Z sąsiadami nie jest lekko, a szczególnie wtedy, gdy robią sobie na złość. Ostatnio nabrzmiały skargi mieszkańców gminy Halinów na kolejne zanieczyszczanie rzeki Mieni nielegalnymi zrzutami ścieków z terenu gminy Dębe Wielkie.

Zatruli Mienię

Zatruli Mienię

Sprawą notorycznych zrzutów szambowych brudów zainteresował się burmistrz Ciszkowski i zapewnił, że temat został zgłoszony do wszelkich instytucji ochrony środowiska i organów ścigania z wnioskiem o przeprowadzenie kontroli podejrzanych o ten proceder podmiotów. Zabezpieczone zostały również próbki zanieczyszczonej wody.
– Smród unoszący się w okolicy miejsca, z którego pochodzi zdjęcie, jest ogromny. Nie będziemy tolerować takiej sytuacji. Jednocześnie zwrócimy się jutro po raz kolejny do władz powiatu i dębskiej gminy o pomoc w ostatecznym załatwieniu tej sprawy. Lokali ekolodzy zauważają, że rzeczywiście Mienia w tym roku jest wyjątkowo zanieczyszczona, więc trzeba wzmóc kontrole. Nie tylko w Wielgolesie Duchnowskim, ale na całym cieku nie brakuje rowów melioracyjnych pełnych zrzutów z szamb. Ktoś wyraźnie drwi sobie z prawa i przyrody…

Numer: 41/42 (1201/1202) 2020   Autor: (jaz)Komentarze

DODAJ KOMENTARZ

Wpisz nick.

Nick *

Nieprawidłowy adres e-mail.

Adres e-mail *

Wpisz treść wiadomości.

Treść wiadomości *