Dębe WielkieCyganka piłkarska

W gminie Dębe Wielkie miłośników piłki nożnej nie brakuje. Od grania nie jest w stanie ich odciągnąć nawet koronawirus, czego przykład zobaczyliśmy w Cygance. W piłkarskie szranki stanęli tam uczniowie gminnych podstawówek, którzy wzięli udział w trzeciej już edycji Gminnego Turnieju Piłki Nożnej…

Boiskowe chwaty

Cyganka piłkarska / Boiskowe chwaty

Organizatorami zawodów był dębski GOSiR oraz szkoła podstawowa w Cygance. W rozgrywkach wzięło udział blisko 90 młodych piłkarzy. Podzieleni na 9 drużyn, rywalizowali oni w trzech kategoriach wiekowych pod czujnym okiem licencjonowanego sędziego Piotra Zwolińskiego.

Jako pierwsi na boisko wyszli najmłodsi uczestnicy turnieju, zawodnicy z roczników 2011-2013. Po zaciętej rywalizacji brąz trafił do gospodarzy – zawodników z Cyganki, srebro zalśniło na piersiach piłkarzy z Rudy, zaś złotem cieszyli się gracze z Dębego.

Organizatorzy przyznali też szereg nagród indywidualnych. Pamiątkowe statuetki trafiły do
najmłodszego uczestnika turnieju, ośmioletniego Jana Krasuskiego (SP Ruda), Julii Pszczółkowskiej (SP Cyganka) – najlepszej bramkarki oraz Krzysztofa Chróścika (SP Dębe Wielkie), którego wybrano najlepszym zawodnikiem rozgrywek. którym został w tej kategorii wiekowej.

W kategorii klas IV-VI na najniższym stopniu podium stanęli zawodnicy z Rudy. Na środkowej lokacie uplasowali się gospodarze, a na najwyższym stopniu podium po raz kolejny stanęli młodzi dębscy piłkarze. Na wyróżnienie zasłużyła natomiast drużyna dziewcząt z Dębego Wielkiego Wielkiego, która udowodniła niedowiarkom, że piłka nożna to nie tylko męski sport.

Najbardziej wartościowym graczem w tej kategorii wiekowej został Kacper Jackiewicz (SP Dębe Wielkie), a najlepszym brakarzem została ponownie dziewczyna – Alicja Nita (SP Cyganka).

Wśród zawodników z urodzonych w latach: 2005-2007 drugie miejsce zajęła drużyna z Cyganki, która musiała uznać wyższość piłkarzy z Dębego Wielkiego Wielkiego.

Wszyscy uczestnicy piątkowych zawodów z rąk organizatorów oraz zaproszonych gości otrzymali pamiątkowe upominki. Puchary, medale oraz statuetki zwycięzcom wręczali: wicemarszałek województwa mazowieckiego Janina Ewa Orzełowska, wójt gminy Dębe Wielkie Krzysztof Kalinowski, dyrektor SP w Cygance Małgorzata Wachowicz oraz dyrektor GOSiR Rafał Wtulich.

Numer: 41/42 (1201/1202) 2020   Autor: (łk)