Powiat mińskiPowiat tenisowy

Wystartowała już szósta edycja Cyklu Powiatowych Turniejów w tenisa stołowego. Charakterystyczny dźwięk odbijających się plastikowych piłeczek jak zwykle zabrzmiał w dębskiej hali sportowej. To tam – pomimo pięknej pogody za oknami – zebrało się blisko sześćdziesięciu zawodników z różnych zakątków powiatu mińskiego, by kolejny raz powalczyć o tytuł najlepszego…

Cykl na nowo

Powiat tenisowy / Cykl na nowo

W pierwszym turnieju w cyklu zawodnicy rywalizowali aż w siedmiu kategoriach. Zdobywcy pierwszych trzech miejsc w każdej z kategorii nagradzani byli pamiątkowymi dyplomami oraz pucharami. Organizatorem tegorocznych zmagań jest Gminny Ośrodek Sportu i Rekreacji w Dębem Wielkim, a patronat nad tym wydarzeniem objął tradycyjnie wójt gminy Dębe Wielkie Krzysztof Kalinowski. Sędzią głównym zawodów była Katarzyna Gańko, która jest też radną powiatową. Koordynatorem turnieju był natomiast dyrektor GOSiR Rafał Wtulich.

W najmłodszej kategorii wiekowej zwyciężyła Kamila Kaim ze szkoły w Wiśniewie. Jej siostra Andżelika była druga, zaś podium zamknął Jakub Szwaczniewicz z SP Cyganka.

Wśród chłopców z klas IV-VI pierwszy był Kajetan Wojnar z SP Dębe Wielkie. Natomiast resztę czołowych pozycji zajęli gracze z Wiśniewa. Nie tylko dopełnili podium chłopców za sprawą Jakuba Wociala i Artura Puławskiego, ale też zdominowali rywalizację dziewcząt. Zwycięsko wyszła z niej Oliwia Sadowska, za nią znalazła się Weronika Purgał, a trzecie miejsce należało do Julii Drzazgi.

Najlepszą ze starszych dziewcząt była Katarzyna Purgał, która wyprzedziła Natalię Płatek. Pośród chłopców zwyciężył Filip Chmielewski. Za nim uplasowali się Mateusz Woźnica i Kacper Muracki.

W kategorii open pań triumfowała mińszczanka Bernadetta Bielawna. Z Mińska była też zdobywczyni srebrnego medalu Natalia Żórawska, zaś trzecia Anna Druzic przyjechała z Cyganki.

Wśród panów nie brakowało znajomych nazwisk. Kolejny raz zwyciężył Artur Kasprzak z Mińska, zaś Janusz Konstanty z Wielgolasu tym razem był drugi. Podium domknął Przemysław Świątek z Bud Barcząckich.

Tradycyjnie organizatorzy przygotowali też dodatkowe nagrody. Pamiątkowe statuetki trafiły do 7-letniego Macieja Szwaczkiewicza – najmłodszego uczestnika turnieju, oraz do Mladena Tomina – najbardziej doświadczonego gracza (rocznik 1956).

Numer: 41/42 (1201/1202) 2020   Autor: (łk)Komentarze

DODAJ KOMENTARZ

Wpisz nick.

Nick *

Nieprawidłowy adres e-mail.

Adres e-mail *

Wpisz treść wiadomości.

Treść wiadomości *