Gratka dla fanów motoryzacji z Mazowsza

Tory wyścigowe to doskonała propozycja dla miłośników dobrej zabawy i adrenaliny. Jednym z takich miejsc w Polsce jest położony nieopodal Grójca Tor Słomczyn, który pozwoli zrealizować marzenie o jeździe superszybkim samochodem...

Tor Słomczyn

Gratka dla fanów motoryzacji z Mazowsza / Tor Słomczyn

Tory wyścigowe w Polsce

W Polsce istnieje wiele torów wyścigowych, przyciągających fanów motoryzacji z całego kraju. Gwarantują one niezapomnianą jazdę, adrenalinę, a także możliwość szlifowania swoich umiejętności za kierownicą.

Na szczególne polecenie zasługuje Tor Słomczyn koło Grójca, będący jednym z najlepszych autodromów na Mazowszu. Jest to miejsce znajdujące się około 50 km na południe od Warszawy. Łatwy dojazd, świetna infrastruktura oraz ciekawa historia toru sprawiają, że co roku gości on ogromną liczbę odwiedzających. Tor Słomczyn swoją popularność zawdzięcza przede wszystkim wysokiej klasy imprezom rallycrossowym, a także innym profesjonalnym wydarzeniom motoryzacyjnym.

Jak to się zaczęło?

Historia Toru Słomczyn sięga roku 1994, kiedy to odbyły się na nim pierwsze zawody rallycrossowe. Obiekt był jeszcze wtedy w stanie surowym i posiadał szutrową — a nie tak jak teraz — asfaltową nawierzchnię. Tor gościł wówczas zawodników rajdowych i wyścigowych, którzy pragnęli spróbować czegoś nowego i zyskać cenne doświadczenie. Wraz z upływem czasu miejsce to ulegało stopniowej modernizacji. Zmieniał się kształt toru, a także pojawiło się wiele innowacyjnych usprawnień. Od początku chętnych nie brakowało, pomimo warunków zdecydowanie odbiegających od obecnych. Podobnie jak teraz tor przyciągał pasjonatów motoryzacji i adrenaliny z całej Polski. W 2014 roku powstał projekt generalnej przebudowy, a jego realizacja nastąpiła dwa lata później. Dzięki wprowadzonym zmianom uczestnicy mogą cieszyć się aktualną formą toru, stojącą na naprawdę wysokim poziomie.

Obecne warunki

Tor Słomczyn liczy aż 1200 m długości. Jego nawierzchnia jest asfaltowa, natomiast szerokość pasa to 10 m. To co najbardziej zachęca zawodników to 14 ostrych zakrętów, na których mają oni szansę poczuć prawdziwą adrenalinę. Najdłuższa prosta liczy 200 m, dzięki czemu kierowcy mogą rozpędzić się do zawrotnych prędkości. Obiekt znajduje się przy trasie krajowej koło Grójca, co umożliwia łatwy i szybki dojazd na miejsce. Podczas projektowania toru nie zapomniano również o kibicach. Trybuny są w stanie pomieścić nawet 600 osób jednocześnie, natomiast dla sędziów została wybudowana specjalna wieża obserwacyjna, z której mogą oceniać poczynania zawodników. Cały tor został podzielony na trzy części — pętlę samochodową, pętlę kartingową oraz pętlę rallycrossową.

Imprezy motoryzacyjne oraz inne możliwości

Co roku na terenie Toru Słomczyn odbywają się liczne imprezy motoryzacyjne. Jednym z największych wydarzeń są Mistrzostwa Polski w Rallycrossie organizowane przez Oponeo. Wśród zawodów kartingowych szczególnym prestiżem cieszą się Kartingowe Mistrzostwa Polski oraz Seria ROATAX MAX CHALLENGE i Seria ROK CUP POLAND. Z pozostałych wydarzeń motoryzacyjnych wyróżnić należy także Puchar Toru Słomczyn, Driftingowe Mistrzostwa Polski, rundy Mistrzostw Polski SUPERMOTO i PITBIKE oraz Puchar Polski w różnych kategoriach. Szczegóły oraz dokładne terminy zawodów dostępne są w kalendarzu znajdującym się na stronie Toru Słomczyn.

Odnowiony obiekt przedstawia niezwykle bogatą ofertę, co przekłada się na znaczny wzrost popularności. Poza wydarzeniami sportowymi istnieje możliwość zorganizowania imprezy dla siebie bądź dla całej firmy. Na terenie obiektu dostępny jest prąd, woda, a także biuro, w którym mogą odbywać się szkolenia i odprawy. Dzięki organizowanym szkoleniom praktycznym uczestnicy będą mieli szansę udoskonalić technikę jazdy, przećwiczyć zachowanie w różnych sytuacjach oraz poznać nowe możliwości. W razie potrzeby do dyspozycji pozostaje również doświadczona kadra instruktorska. Tor Słomczyn to także świetne miejsce na plany zdjęciowe czy filmowe. Obiekt udostępniany jest w celach reklamowych, do kręcenia spotów czy filmów.

Cykliczne treningi

Tor Słomczyn w Warszawie oferuje nie tylko imprezy sportowe, ale również regularne zajęcia, dedykowane głównie motocyklistom, kierowcom wyścigowym oraz miłośnikom sportów kartingowych. Treningi prowadzone są z myślą o jak najlepszym przygotowaniu uczestników do poszczególnych zawodów. Z tego względu obowiązują identyczne zasady jak podczas konkurencji, a ponadto odpowiedni strój, kompletne wyposażenie i w stu procentach sprawny pojazd. W zajęciach mogą brać udział nawet osoby niepełnoletnie, ale tylko za okazaniem zgody prawnego opiekuna.

R-TIPMedia

Data: 04.10.2020Komentarze

DODAJ KOMENTARZ

Wpisz nick.

Nick *

Nieprawidłowy adres e-mail.

Adres e-mail *

Wpisz treść wiadomości.

Treść wiadomości *