Powiat mińskiNiebezpieczne rewiry

W sobotę, 15 czerwca, zakończyło się trwające od kwietnia szkolenie podstawowe strażaków ratowników OSP z terenu mińskiej gminy. Jego celem było przygotowanie druhów do sprawnego i bezpiecznego wykonywania zadań ratowniczo-gaśniczych, w tym do samodzielnego wykonywania złożonych czynności w ramach zastępu.

Ochotnicy na egzamin

Niebezpieczne rewiry / Ochotnicy na egzamin

Szkolenie obejmowało 114 godzin zajęć, których tematyka dotyczyła m.in.: pracy w aparatach ochrony dróg oddechowych, działań podczas zdarzeń z materiałami niebezpiecznymi i pożarami, obsługi mechanicznych urządzeń ratowniczych, sprawianie drabin, prowadzenia korespondencji radiowej i kierowania ruchem drogowym podczas zdarzeń. Ponadto strażacy uczestniczący w szkoleniu przeszli testy w komorze dymowej znajdującej się w Wojewódzkim Ośrodku Szkolenia Komendy Wojewódzkiej PSP w Pionkach, przygotowujący oraz sprawdzający umiejętności ratowników podczas prowadzenia działań ratowniczo-gaśniczych w sprzęcie ochrony dróg oddechowych w przypadku występowania dużych obciążeń psychofizycznych.

Egzamin składający się z części teoretycznej oraz praktycznej pozytywnie ukończyło 31 strażaków, którzy w znaczący sposób wzmocnią siłę podziału bojowego poszczególnych jednostek OSP.

Numer: 25 (820) 2013   Autor: (kpp)Komentarze

DODAJ KOMENTARZ

Wpisz nick.

Nick *

Nieprawidłowy adres e-mail.

Adres e-mail *

Wpisz treść wiadomości.

Treść wiadomości *