HalinówOgólnopolski Turniej Piłki Nożnej U-10 w Długiej Kościelnej

Nie przestraszyli się momentami deszczowej pogody czy powszechnego strachu wywołanego znaną wszystkim epidemią i stawili się w komplecie 30 sierpnia na boiskach w Długiej Kościelnej. Turniej Młodych Walecznych rozegrał się na trzech boiskach w partnerstwie z D&D Sport i KS Halinów, ściągnął 14 silnych klubów z terenu Mazowsza i stał na wysokim poziomie...

Młodzi i waleczni

Ogólnopolski Turniej Piłki Nożnej U-10 w Długiej Kościelnej / Młodzi i waleczni

Hasło turnieju zobowiązywało do zaciętych konfrontacji. Ostatecznie po emocjonującym i trzymającym w napięciu do ostatniej akcji finale Talent Warszawa wygrał 2:1 z także warszawską Barcą Academy. Trzecie miejsce osiągnęła Akademia Piłkarska Perełki Puławy, pokonując Drukarza Warszawa.
Najlepszym bramkarzem uznano Filipa Pastuszaka z Barca Academy, obrońcą Szymona Wójcika z Talentu Warszawa, pomocnika – Krystiana Wiaka z AP Perełki Puławy, a napastnika – Karola Frączaka z KS Legionovii Legionowo. Puchar Fair Play powędrował do Victorii Sulejówek.

Organizatorzy informują, że Ogólnopolski Turniej Piłki Nożnej U-10 w Długiej Kościelnej był uwieńczeniem przygotowań podopiecznych w ostatnim czasie do startu w rozgrywkach ligowych, które ruszyły 5-6 września. Mają nadzieję, że panujący stan epidemii nie pokrzyżuje znowu założeń klubów jak to miało miejsce na wiosnę, kiedy rozgrywki nie wystartowały z dobrze znanych przyczyn.
Obserwując zespoły i zawodników widać było ewidentnie ogromną chęć rywalizacji i spotkania się na tego typu wydarzeniu. Chłopcy byli stęsknieni za zdrowymi sportowymi emocjami jak i ich rodzice, którzy niestety ze względów bezpieczeństwa i wymogów kibicowali licznie zza ogrodzenia obiektu w Długiej Kościelnej.
Zamysł organizacji zrodził się w lutym, zaś decyzja z uwagi na zagrożenie epidemiologiczne zapadła w połowie sierpnia. Oczywiście z wyprzedzeniem, bo już wcześniej byli przygotowani organizacyjnie. Zespoły z Warszawy tym razem postawiły wysoko poprzeczkę i tylko zespół z Puław był w stanie równo rywalizować w fazie pucharowej, co świadczy o doskonałym szkoleniu i o potencjale jego zawodników. Jako organizatorzy cieszą się bardzo, że udało się zorganizować i przeprowadzić zawody pomimo wielu wątpliwości.

Inicjatorem turnieju młodych i walecznych chłopców był Piotr Wieczorek – lokalny kreator sportu szkolnego i radny powiatu mińskiego. Wydarzenie zostało dofinansowane z budżetu Samorządu Województwa Mazowieckiego oraz Powiatu Mińskiego, który tego dnia na finale i wręczeniu nagród reprezentował starosta Antoni Tarczyński. Gratulujemy wszystkim zespołom, które przyjechały i podniosły rangę Turnieju, a także laureatom licznych atrakcyjnych nagród.

Numer: 37/38 (1197/1198) 2020   Autor: (r-pw)Komentarze

DODAJ KOMENTARZ

Wpisz nick.

Nick *

Nieprawidłowy adres e-mail.

Adres e-mail *

Wpisz treść wiadomości.

Treść wiadomości *