WiązownaPoezja w sieci

W niedalekich Kopkach mieszka aktor i bard Stanisław Górka. Znany głównie z serialu Plebania, a obecnie nauczyciel emisji głosu w Akademii Teatralnej im. Zelwerowicza. Stanisław wykorzystuje czas zarazy do zarażania obserwujących go fanów na fb. Czym? Oczywiście poezją, która – jak twierdzi wielu – jest doskonałym antidotum na trudne czasy zniewolenia.

Górki sycące

Poezja w sieci / Górki sycące

Ostatnio jeden z wieczorów przed kamerą poświęcił liryce Zbigniewa Piątkowskiego, czytając kila wierszy ze zbioru NIEnasycenie. Prezentacja doczekała się kilkuset wyświetleń i komentarzy. Obserwujący gratulowali głęboko ukrytej treść duszy artysty, gdzie miłość odziana w otaczającą rzeczywistość widziana sercem autora. Gratulowali też wyrazistej interpretacji profesorowi.
Wzruszyłem się zarówno wyborem, jak i interpretacją moich liryków. Dziękuję Staszku, chociaż wciąż jestem NIEnasycony… Czekam na obiecane zaśpiewanie… – podsumował występ autor wierszy, Zbigniew Piątkowski, który wkrótce sam będzie czytał i śpiewał swoje liryki, które doczekały sie już ponad 30 wokalnych interpretacji.

Numer: 37/38 (1197/1198) 2020   Autor: (jaz)





Komentarze

DODAJ KOMENTARZ

Wpisz nick.

Nick *

Nieprawidłowy adres e-mail.

Adres e-mail *

Wpisz treść wiadomości.

Treść wiadomości *