Powiat mińskiPowiat personalny

Całkiem niespodzianie, bo po zmianie porządku podczas sesji, radni powiatu przyklepali funkcyjną roszadę. Gdy z członka zarządu zrezygnował Robert Smuga, na wniosek starosty zastąpił go dotychczasowy wiceprzewodniczący rady Leszek Celej.

Zmiany z roszady

Powiat personalny / Zmiany z roszady

Smuga jednak nie został na lodzie i został wybrany na miejsce Celeja. Miał kontrkandydata, Piotra Stępnia, ale nie poskutkowały namowy zgłaszającej go Anny Czyżewskiej, by największy klub PiSu miał swego przedstawiciela we władzach rady.
Jeszcze bardziej spektakularne choć spodziewane są nominacje w stolicy powiatu. Po cichym odejściu na emeryturę Jadwigi Frelak, było wiadomo, że ktoś musi ją zastąpić. Burmistrz na początku sierpnia ogłosił nabór, a komisja orzekła, że na to stanowisko nadaje się jedyna zgłoszona 39-letnia Kinga Rosłoniec, bo… wykazała się odpowiednią wiedzą i doświadczeniem zawodowym. 25 sierpnia Jakubowski powołał ją na stanowisko sekretarza mińskiego magistratu.
To nie wszystko, bo miasto będzie miało dwóch zastępców burmistrza. W poniedziałek 7 września magistrat poinformował, że nową wiceburmistrz została Eliza Bujalska, lewicująca edukatorka młodzieży z fundacji EBU, której niedawno miasto zafundowało siedzibę. Od komentarzy w sieci aż się roi...

Numer: 37/38 (1197/1198) 2020   Autor: (jaz)Komentarze

DODAJ KOMENTARZ

Wpisz nick.

Nick *

Nieprawidłowy adres e-mail.

Adres e-mail *

Wpisz treść wiadomości.

Treść wiadomości *