Powiat mińskiNiebezpieczne rewiry

Jak co roku policjanci w szczególny sposób zajęli się bezpieczeństwem dzieci i młodzieży w pierwszym tygodniu roku szkolnego. W czasie akcji „Bezpieczna droga do szkoły”, która trwała od 1 do 4 września, mundurowi w godzinach 7.30-9.30 patrolowali rejony przyległe do szkół oraz nadzorowali ruch na drogach.

Bezpieczniej przy szkołach

Niebezpieczne rewiry / Bezpieczniej przy szkołach

Razem ze strażnikami miejskimi pojawili się przy Czwórce i Dwójce w Mińsku oraz w rejonie przejścia dla pieszych na ul. Okuniewskiej i Narutowicza w Sulejówku. Policjanci byli obecni też w Brzózem, Halinowie i Kałuszynie.

Mundurowi przypominają też, że nie każdy pierwszoklasista może być samodzielnym uczestnikiem ruchu drogowego. Dziecko do 7 roku życia może korzystać z drogi tylko pod opieką osoby co najmniej 10-letniej (nie dotyczy to strefy zamieszkania i drogi przeznaczonej wyłącznie dla pieszych). Bardzo ważnym czynnikiem zwiększającym bezpieczeństwo w ruchu drogowym jest noszenie elementów odblaskowych. Rodzice, którzy zawożą dzieci do szkoły, powinni też pamiętać o obowiązku przewożenia najmłodszych w fotelikach ochronnych lub specjalnych siedziskach. Dziecko pod szkołą należy wysadzać z samochodu od strony chodnika lub pobocza, nie zaś od strony jezdni.

Numer: 37/38 (1197/1198) 2020   Autor: (kpp)Komentarze

DODAJ KOMENTARZ

Wpisz nick.

Nick *

Nieprawidłowy adres e-mail.

Adres e-mail *

Wpisz treść wiadomości.

Treść wiadomości *