Powiat mińskiNiebezpieczne rewiry

Policjanci wspólnie z pracownikami sanepidu przeprowadzili przed kilkoma dniami kontrole w wielu punktach handlowo-usługowych na terenie Mińska.

Kowidowe kontrole

KPP - Kronika policyjna

Sprawdzano, czy właściciele obiektów stosują się do wprowadzonych zaleceń sanitarnych, które nakładają m.in. obowiązek wyłożenia przy wejściu rękawiczek jednorazowych lub płynu do dezynfekcji rąk. Sprawdzali, czy osoby wchodzące na teren sklepu zakrywają nos i usta. W takiej sytuacji osoby z personelu również powinny mieć założoną maseczkę lub w inny sposób zakryć usta i nos.

Kontrole miały na celu przede wszystkim uświadomić ludzi, że jeśli nie będziemy stosować się do zaleceń, może wzrosnąć liczba zakażonych, a co za tym idzie powiat miński może zostać oznaczony jako powiat żółty lub czerwony. W takim przypadku wrócą obostrzenia z początku pandemii.

Podczas kontroli ujawniono jedynie kilka drobnych niedociągnięć, które od razu omówiono z pracownikiem lub właścicielem sklepu. To jednak nie koniec, bo takich wizyt mogą spodziewać się także właściciele i pracownicy innych punktów handlowo-usługowych w Mińsku i jego okolicach.

Numer: 37/38 (1197/1198) 2020   Autor: (kpp)Komentarze

DODAJ KOMENTARZ

Wpisz nick.

Nick *

Nieprawidłowy adres e-mail.

Adres e-mail *

Wpisz treść wiadomości.

Treść wiadomości *