Programy CM-D

Centrum Medyczno-Diagnostyczne od ponad 20 lat działa na dynamicznie rozwijającym się i wymagającym rynku usług medycznych. W przychodniach zdrowia CMD pacjenci korzystają z szerokiego wachlarza świadczeń medycyny rodzinnej, badań diagnostycznych, profilaktyki zdrowotnej i opieki specjalistycznej. Jeszcze do końca 2021 roku placówki w Mińsku Mazowieckim, Siedlcach  i Aleksandrowie biorą udział w programie opieki koordynowanej w ramach pilotażu POZ PLUS...

Zgrane zdrowie

Programy CM-D / Zgrane zdrowie

 Na co pozwala program POZ PLUS?  Daje lekarzowi rodzinnemu możliwość zlecenia zarówno pacjentom zdrowym, jak przewlekle chorym dodatkowych badań oraz konsultacji specjalistycznych. Pacjent otrzymuje też wsparcie zespołu POZ PLUS w koordynowaniu i monitorowaniu przebiegu leczenia. Jest to możliwe dzięki rozszerzeniu zespołu POZ, w skład którego dotychczas wchodził lekarz, pielęgniarka i położna o dietetyka, psychologa, fizjoterapeutę oraz lekarzy specjalistów.

Program opieki skupia uwagę na osobach w wieku 20-65 lat, którym dedykowane są badania bilansowe (w tym porady dietetyczne, psychologiczne, badania diagnostyczne). Lekarz POZ po przeprowadzeniu badania przedmiotowego i podmiotowego oraz wskazanej diagnostyki laboratoryjnej i obrazowej ocenia stan zdrowia w zakresie wystąpienia choroby przewlekłej u pacjenta.   W wyniku bilansu pacjent otrzymuje Indywidualny Plan Postępowania Zdrowotnego, który uwzględniając jego potrzeby, usprawnia proces opieki. Integralną częścią badania bilansowego jest edukacja pacjenta w obszarach związanych z rozpoznanymi czynnikami ryzyka.

Pacjenci chorzy przewlekle, zgodnie ze zdefiniowanymi potrzebami, otrzymują świadczenia realizowane przez lekarza POZ, pielęgniarkę, lekarza specjalistę, dietetyka, edukatora zdrowotnego, fizjoterapeutę, jak również szereg konsultacji specjalistycznych zaleconych przez lekarza rodzinnego. Dotyczy to jedynie wybranych chorób przewlekłych, jak: cukrzyca typu II, nadciśnienie tętnicze samoistne, przewlekła choroba wieńcowa, przewlekła niewydolność serca, utrwalone migotanie przedsionków, astma oskrzelowa, POCHP, niedoczynność tarczycy, wole miąższowe i guzowate tarczycy, choroba zwyrodnieniowa stawów obwodowych, zespoły bólowe kręgosłupa. Program zarządzania chorobą obejmuje: diagnostykę, terapię i leczenie. Szczegółowych informacji udzielają pracownicy rejestracji przychodni. 

 Przychodnie Centrum wpisują się również w proces ogólnopolskich zmian przyspieszających informatyzację systemu ochrony zdrowia. Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom pacjentów w placówkach wdrożono innowacyjne e-rozwiązania, podnoszące komfort i jakość obsługi chorych m.in.: elektroniczna dokumentacja medyczna, e-recepta, e-zwolnienia, e-skierowanie. W czasie pandemii COVID-19 pacjenci przychodni Centrum korzystali z telekonsultacji w zakresie medycyny rodzinnej oraz specjalistyki, co pozwoliło na zachowanie ciągłości leczenia.

Uruchomiono Portal Pacjenta Centrum (www.pacjent.centrum.med.pl) dający pacjentowi dostęp z dowolnego miejsca do danych medycznych. Wystarczy dostęp do Internetu. Platforma umożliwia zapis na wizytę do lekarza, sprawdzenie wyników badań, dostęp do e-recepty, zgłoszenie działań niepożądanych leku,  uzupełnienie dokumentacji o wyniki otrzymane w innej jednostce medycznej. Konto można założyć w rejestracji przychodni.

Więcej na www.centrum.med.pl, a rejestracja telefoniczna 25 633 35 55. (cm-d)

Data: 28.08.2020Komentarze

DODAJ KOMENTARZ

Wpisz nick.

Nick *

Nieprawidłowy adres e-mail.

Adres e-mail *

Wpisz treść wiadomości.

Treść wiadomości *