Mamy kolejna stulatkę. Tym razem jest nią Irena Żelazowska mieszkanka Rąbierzy-Kolonii w gminie Dobre. Setna rocznica urodzin była okazją do wspomnień najważniejszych wydarzeń w życiu jubilatki, o których opowiedział najstarszy syn Władysław.

Stulatka z Rąbierzy

Stulatka z Rąbierzy

Urodziła się 8 sierpnia 1920 roku w Wólce Czarnogłowskiej w 9-osobowej rodzinie. Miała sześcioro rodzeństwa – brata i pięć sióstr. Dopiero wieku 28 lat założyła swoją rodzinę i wraz z mężem Ryszardem zamieszkała w Rąbierzy-Kolonii. Wychowała czworo dzieci – trzech synów i córkę, od których doczekała się 9 wnucząt i 12 prawnucząt. Mimo swojego wieku cieszy się życiem, jest pogodna, przyjazna i życzliwa ludziom. Obecnie może liczyć na opiekę i wsparcie najbliższej rodziny w codziennym życiu.
Zauważyli tę troskę goście z gminy z wójtem Tadeuszem Gałązka, zastępcą Piotrem Chmielewskim i kierowniczką USC Danutą Rawską. Przybyła również liczna rodzina pani Ireny, a nawet znajomi i przyjaciele. Wzruszona stulatka przyjmowała serdeczne życzenia, kwiaty, słodycze i prezenty.
Rodzina przygotowała uroczyste przyjęcie z obficie zastawionym stołem, na którym nie zabrakło okazałego, pysznego tortu z odpalonymi racami. Wznoszono toasty szampanem śpiewając stulatce życzenia dwustu lat życia.

Numer: 35/36 (1195/1196) 2020   Autor: (jaz)Komentarze

DODAJ KOMENTARZ

Wpisz nick.

Nick *

Nieprawidłowy adres e-mail.

Adres e-mail *

Wpisz treść wiadomości.

Treść wiadomości *