JakubówJakubów artystów

Pieśni legionowe w stulecie Bitwy Warszawskiej mimo zarazy jednak w Jakubowie wybrzmiały. Wprawdzie do eliminacji powiatowych zgłosiło się tylko ośmioro uczestników, ale tym razem liczyła się jakość.

Z tonów legionów

Jakubów artystów / Z tonów legionów

Najwyższą zaprezentowała Dominika Kur, a po niej Natalia Ołdak i Jakub Wieczorek, a na wyróżnienie zasłużyła Klaudia Klepacka. Laureatów uhonorowano pieniędzmi i nominacją do startu w krajowym finale konkursu.
To nie wszystko, bo po konkursie pieśni legionowe wybrzmiały powtórnie. Wieczorny koncert z udziałem laureatów eliminacji oraz zaproszonych gwiazd był pokazem atmosfery lata 1920 roku, który ujawnił się właśnie w pieśniach wojskowych sławiących patriotyzm i bohaterów zwycięskich bitew. Tym bardziej, że wśród gości byli również Piłsudczycy sławiący Marszałka i jego niepodległościowe osiągnięcia. 

Laureaci jakubowskich eliminacji konkursu pieśni legionowych wystąpili wraz z innymi zwycięzcami w niedzielę 9 sierpnia w Ząbkach. Niestety, nie wszyscy znaleźli uznanie w zmysłach jurorów. Grand Prix festiwalu oraz statuetkę wzlatującego ku wolności orła jury przyznało Aleksandrze Wajdzie z Przeworska, a drugie miejsce przypadło Izabeli Karczewskiej z Hajnówki. Nasza Dominika Kur z Dobrego zdobyła wyróżnienie i mikrofon, a  wójt Hanna Wocial za trzecie miejsce nagrodziła Zofię Sydor z Krakowa... (jaz)

Numer: 33/34 (1193/1194) 2020   Autor: (jaz)Komentarze

DODAJ KOMENTARZ

Wpisz nick.

Nick *

Nieprawidłowy adres e-mail.

Adres e-mail *

Wpisz treść wiadomości.

Treść wiadomości *