Dąbrówka sportowa

W październiku w ZSP nr 2 w Siedlcach odbyła się inauguracja nowego roku sportowego szkół z regionu siedleckiego. Organizatorem spotkania był Powiatowy Szkolny Związek Sportowy. Uroczystość była jednocześnie podsumowaniem współzawodnictwa w roku 2011/ 2012

Trzecia w regionie

Trzecia w regionie

Szkoła Podstawowa nr 2 im. Dąbrówki ma powody do dumy. W klasyfikacji ogólnej Współzawodnictwa Sportowego Szkół Podstawowych w powiecie i w regionie siedleckim uplasowała się na miejscu trzecim. Dwójka pierwszy raz wyprzedziła wszystkie szkoły i uzyskując 341,5 punktów, stanęła za siedleckimi podstawówkami, jedenastką (500,5 pkt.) oraz dziewiątką (408,5 pkt.). Puchar z rąk Wiceprezydent Miasta Siedlce Anny Sochackiej otrzymali dyrektor Sławomir Domański oraz nauczycielka wychowania fizycznego Katarzyna Ciechańska. W uroczystości uczestniczyli zastępca prezydenta Jarosław Głowacki, przewodniczący rady miasta Siedlce Piotr Karaś oraz przedstawiciele Mazowieckiego Kuratorium Oświaty, opiekunowie szkolnych związków sportowych, dyrektorzy szkół oraz sponsorzy.

Niewątpliwie jest to ogromny sukces i radość dla mińskiej społeczności szkolnej. Udane wyniki sportowe w wielu konkurencjach oraz miejsce na podium są efektem ciężkiej pracy nauczycieli wychowania fizycznego, Beaty Szymkowiak, Katarzyny Szubińskiej, Katarzyny Jackowicz, Emilii Wronowskiej, Katarzyny Ciechańskiej, Janusza Puchalskiego, Dariusza Kawki oraz Pawła Bieniaka. Duży swój udział w tym sukcesie mają także wychowawcy uczniów oraz rodzice. 

Osiągnięcia sportowe w biegach przełajowych, pływaniu indywidualnym i sztafetowym, czworoboju lekkoatletycznym, mini siatkówce i w mini koszykówce, a także ogromne sukcesy w „Szóstkach piłkarskich” sprawiły, że w klasyfikacji punktowej chłopcy i dziewczęta Dąbrówki znaleźli się wśród najlepszych sportowców regionu. We współzawodnictwie wzięło udział ponad 30 szkół podstawowych. Wyjątkowy puchar będzie niewątpliwie przypominał o wielkim sukcesie Dwójki, a wzniecony podczas uroczystości ogień olimpijski będzie umacniał uczniów w kolejnych sportowych bojach roku szkolnego 2012/2013.

Numer: 2012 42   Autor: Teresa RomaszukKomentarze

DODAJ KOMENTARZ

Wpisz nick.

Nick *

Nieprawidłowy adres e-mail.

Adres e-mail *

Wpisz treść wiadomości.

Treść wiadomości *