Mińsk MazowieckiMińsk Mazowiecki festiwalowy

W minionym tygodniu w Szkole Podstawowej nr 2 im. Dąbrówki w Mińsku Mazowieckim odbył się finał IX Festiwalu Piosenki i Poezji Obcojęzycznej dla szkół podstawowych. Spotkaniu towarzyszyły duże emocje, ostra rywalizacja i ogromna wiedza językowa.

Języki w piosence

W festiwalu wzięło udział ponad 80 uczniów ze szkół podstawowych. Przyjechali z Janowa, Brzózego, Niedziałki, Stojadeł, Huty Mińskiej, Marianki, Rudy, Żakowa oraz Salezjan, Dwójki, Piątki i Szóstki z Mińska. Organizatorami festiwalu byli: Katarzyna Trojanek, Małgorzata Dubina, Milena Jałocha, Lidia Leszczyńska-Wieczorek, Karolina Abramowska oraz Urszula Sitnicka, nauczycielki języków obcych z Dąbrówki. Jury, w składzie – Justyna Sawicka oraz Ewa Pokora, Magdalena Pokora i Anna Mucha (lektorzy j. angielskiego SJO) miało nie lada problem, bo aktorsko przygotowani uczestnicy byli waleczni i zaopatrzeni w stosowne gadżety.

W kategorii poezji klas I-III pierwsze i drugie miejsca zdobyły Sandra Laszuk i Roksana Grabek z Janowa (opiekun Katarzyna Bereda), trzecie – Julia Zawadzka ze Starej Niedziałki (op. Monika Brewczyńska), a wyróżnienie Maria Pyrzanowska i Szymon Biernacki z Brzózego.

Dużo emocji wniosła poezja w wykonaniu uczniów klas IV-VI. Podopieczna Lidii Leszczyńskiej-Wieczorek Marta Obłoza z Dąbrówki wcieliła się w rolę nauczycielki, stworzyła klimat, rozmawiała z publicznością i oczywiście uplasowała się na pierwszym miejscu. Uczennice tej samej nauczycielki Paulina Ponikowska i Julia Karwowska zdobyły miejsca drugie i trzecie.

Ze śpiewających uczniów klas I-III najlepszy był Szymon Bielecki, drugie miejsce zdobył przebrany za bobasa Kacper Pustoła – obaj z Huty Mińskiej (op. Elwira Solecka), a trzecie – Aleksandra Górecka z Salezjan (op. Monika Senktas i Maria Królik). Wyróżnienie otrzymała Michalina Ciechańska z Dwójki.

P o p u l a r n e współczesne przeboje, oryginalna choreografia, stroje i gra na instrumentach, to klimaty potyczek w kategorii piosenki klas IV-VI. Tu najlepsze okazały się: Kamila Karwowska, Weronika Wieczorek i Weronika Binkowska, podopieczne Katarzyny Beredy z Janowa. Piosenka The Beatles Let It Be przyniosła Weronice Szostak ze Starej Niedziałki (op. Monika Brewczyńska) miejsce drugie, a przy dźwiękach gitary miejsce trzecie wywalczyła sobie Eliza Tomkiewicz, podopieczna Lidii Leszczyńskiej- Wieczorek z Dwójki. Wyróżnienia otrzymali Joanna Westerlich z Rudy oraz Kacper Kuca z Marianki, który mocnym i dojrzałym głosem zaśpiewał tym razem Halleluja.

Uczniowie Dąbrówki, szczególnie pierwszaki z Ib poddawali się nastrojom, oklaskiwali występy, śpiewali, a nawet tańczyli. Trudno się dziwić takim klimatom, bo występy były niezwykle urozmaicone. Piosenki z repertuaru Ałły Pugaczowej czy Anny German, wiersz o mamie Kacpra Ostrowskiego z Brzózego, wyśpiewane wesoło Zawsze niech będzie słońce czywytańczone i podkreślone różowym kapeluszem Don’t worry be happy wcale nie pozwalały się nudzić.

O jakość dźwięku zadbali Cezary Piotrowski oraz Piotr Woliński, pracownicy SJO, a za plastyczną oprawę spotkania odpowiadała Marzena Kozak, nauczycielka plastyki.

Z rąk radnego Waldemara Mireckiego oraz dyrektora Sławomira Domańskiego i wicedyrektor Marzeny Popławskiej uczestnicy festiwalu oraz nauczyciele otrzymali podziękowania. Nagrody, ufundowane przez dyrektora SJO Tomasza Paudynę, wydawnictwo Longman, firmy – Partner i Bartek, a także Radę Rodziców i dyrektora SP-2 oraz przygotowane przez VI c i VI g ciasta osłodziły to spotkanie.

Numer: 25 (820) 2013   Autor: Teresa Romaszuk





Komentarze

DODAJ KOMENTARZ

Wpisz nick.

Nick *

Nieprawidłowy adres e-mail.

Adres e-mail *

Wpisz treść wiadomości.

Treść wiadomości *