Samorządowcy z terenu powiatu mińskiego odebrali czeki z kwotami, jakie przyznaje Rządowy Program Inwestycji Lokalnych. Środki przekazane przez państwo będzie można wykorzystać na bliskie ludziom inwestycje, m.in. remonty szkół i przedszkoli, inwestycje w wodociągi i kanalizację, budowę żłobków i drogi.

Miliony na inwestycje

Miliony na inwestycje

Jest to część działań antykryzysowych związanych z epidemią koronawirusa. Łącznie w skali całego kraju to 6 miliardów złotych, z czego ponad 20 milionów dla samorządów z terenu powiatu mińskiego.
Najwięcej dostał Mińsk Mazowiecki – 3 539 246 zł, trochę mniej Halinów – 3 422 972 zł i powiat miński – 3 395 218 zł, a Sulejówek 2 766 450 zł. Ponad milion otrzymały gminy Dębe Wielkie, Mrozy, Latowicz, Mińsk Mazowiecki i Siennica, ponad 900 tysięcy – Cegłów i Stanisławów, 625 tysięcy poszło do Dobrego, a po 500 tysięcy do Jakubowa i Kałuszyna.
Darczyńcy podkreślali, że te ponad 20 milionów do zainwestowania przez samorządy z terenu powiatu mińskiego to doskonałe narzędzie naszych społeczności lokalnych. To też przykład skutecznej współpracy obecnego rządu z samorządami. Pieniądze będą przyznawane w formie przelewów na wniosek samorządów, bez zbędnej biurokracji, a kwoty wynikają z relacji wydatków majątkowych i zamożności gmin.

Numer: 31/32 (1191/1192) 2020   Autor: (jaz)Komentarze

DODAJ KOMENTARZ

Wpisz nick.

Nick *

Nieprawidłowy adres e-mail.

Adres e-mail *

Wpisz treść wiadomości.

Treść wiadomości *