Powiat mińskiStany wyborcze

Jakieś kukułcze s*syny w niedzielę 5 lipca wkładali za wycieraczki reklamówki wyborcze. Jednak nie w formie ulotek, a bezpłatnej gazety przed-wyborczej. To bezpłatny i dość wredny wytwór prasowy Agory, która chciała za wszelką cenę rozliczyć prezydenturę Andrzeja Dudy. Akcja dotyczyła wyłącznie terenów, w których wyraźnie przegrywał Trzaskowski. I tak powinno zostać, bo przecież nie chcemy być niemieckim landem...

Brudy z Dudy

W kontekście politycznego i medialnego obstrzału gównem prezydenta Dudy, nietrudno o zasadniczy wniosek. Sam PiS i Duda są winni, że od wielu lat mamy w kraju przewagę obcych mediów, a szczególnie gazet i czasopism.
I to rozpanoszonych poza granice nieprzyzwoitości. Żaden prokurator w Niemczech, Rosji, a nawet Izraelu nie puściłby płazem okładki Faktu z Dudą w kontekście pedofilskim. Na pierwszy rzut oka można z niej wysnuć, że to prezydent RP jest zboczeńcem. Domyślamy się, co by się działo, gdyby na redakcję nasłać grupę specjalną, a jeszcze większą wrzawę wywołałaby interwencja polskich patriotów, którzy nie mogli spokojne patrzeć na poniewieranie ich prezydenta...
Czyżbyśmy byli aż tak delikatni, czy kogoś się boimy? A może polskie władze lubią być biczowane, by wzbudzić litość. Tylko u kogo, bo większości Polaków nie interesują ustępstwa ani wobec lgbt, ani obcych mediów, ani etyki kapitałowego zniewalania. Grozi nam nie tylko nowe niewolnictwo, ale też wtórny analfabetyzm, gdy nie zaczniemy myśleć i działać.
Nasz rząd i prezydent próbują to robić, ale nie wszystko i nie do końca. Tak jest z polonizacją mediów i niemieckimi reparacjami. Niech więc  wezmą przykład z Namibii, która przed przyjęciem przeprosin wystawiła Niemcom rachunek za lata kolonializmu.
Niech zrobią jak Czesi i Węgrzy, którzy wykupili lub wyrzucili obcy kapitał. I mają jak we Francji czy właśnie w Niemczech, którzy od zawsze chronią media przed obcymi wpływami.
Trzeba więc całkowicie zgodzić się z opinią politologów, że jeśli teraz przegra Duda, a za trzy lata przegra także PiS, będzie to wina samych rządzących, którzy popełnili grzech medialnego zaniechania.
No, ale przecież Duda wygrał, ale czy wygra na tym także Polska... Czy rzeczywiście będzie miał siłę, by z rządem i Sejmem dokonać wreszcie repolonizacji obcych plujek i szczekaczek medialnych...

Numer: 29/30 (1189/1190) 2020   Autor: J. Zbigniew PiątkowskiKomentarze

DODAJ KOMENTARZ

Wpisz nick.

Nick *

Nieprawidłowy adres e-mail.

Adres e-mail *

Wpisz treść wiadomości.

Treść wiadomości *