Mińsk MazowieckiMińsk rekreacyjny

W mińskim parku było już wszystko, ale atrakcje na wodzie to niespodzianka. Już przed laty co gorliwsi fani parkowych akwenów zapowiadali żeglugę kanałową, ale nic z tego nie wyszło. Dopiero teraz, a konkretnie od środy 1 lipca mieli okazję popływać łódkami i rowerami wodnymi po kanałach w parku Dernałowiczów. Niestety na obietnicach się skończyło…

Wały na kanały

Mińsk rekreacyjny / Wały na kanały

Łódek nie było ani w środę, ani w czwartek, ani w kolejne dni. Wprawdzie przystań jest, ale wokół nich zalega rzęsa wodna przerzedzona szlakami kaczek. Podobno mieli rozpocząć 12 lipca, czyli w dniu wyborów. Tak przynajmniej poinformował prezesa klubu wędkarskiego inicjator łódkowego zamieszania.
Na razie więc wiadomo, że łódki i rowerki będzie można wypożyczyć na przystani obok dawnego budynku PTTK-u, a obecnie siedziby koła wędkarskiego, a czarter łódki i rowerka będzie kosztował 30 zł. Popływać po kanałach będzie można od wtorku do czwartku w godz. 18-21, w piątek w godz. 18- 22, a w sobotę i niedzielę w godz. 12-20.
PS. Okazało się, że łodzie już cumują niedaleko pomostu. Po rzęsie nie widać, by wypływały w trasę po kanałach mińskiego parku. Tak więc nadal nie wiadomo, jak na propozycję pływania zareagują ludzie, kaczki i… łabędzie. Ludzie z powodu ceny, a ptaki ze względów behawioralnych.

Numer: 29/30 (1189/1190) 2020   Autor: (jaz)Komentarze

DODAJ KOMENTARZ

Wpisz nick.

Nick *

Nieprawidłowy adres e-mail.

Adres e-mail *

Wpisz treść wiadomości.

Treść wiadomości *