JakubówJakubów obdarowany

W związku z epidemią wywołaną koronawirusem samorząd Mazowsza przeznaczył 8 milionów na zakup środków ochrony indywidualnej niezbędnych dla przeciwdziałania COVID-19. Wśród obdarowanych znalazły się także jednostki OSP.

Druhom do ochrony

Jakubów obdarowany / Druhom do ochrony

Jak wyjaśniała Ewa Orzełowska, obecnie praca strażaków wymaga nie tylko profesjonalnego sprzętu czy zaangażowania, ale przede wszystkim zachowania wszelkich procedur, sprzyjających bezpieczeństwu własnemu i osób, którym pomagają.
Z gminy Jakubów na takie wsparcie zasłużyły tylko dwie jednostki. Tak więc druhowie z Mistowa i Łazisk otrzymali po trzy komplety umundurowań bojowych do akcji ratowniczo-gaśniczych. Do strażaków trafiły kurtki, spodnie, buty, rękawice i hełmy z latarkami. Zestawy mają najwyższe atesty bezpieczeństwa, co wpłynie na komfort, a przede wszystkim na bezpieczeństwo pracy ochotników.
To nie wszystko, bo strażacy z jakubowskiej OSP będącej w KSRG otrzymali także zestawy jednorazowych środków ochrony, czyli w sumie 150 masek, 15 kombinezonów, 400 par rękawic, 20 worków i 10 litrów płynu do dezynfekcji za ponad 13 tysięcy złotych.
Uroczystość przekazania sprzętu urządzono 3 lipca przed remizą w Jakubowie. Tam również otrzymali nagrody laureaci konkursu na eko-plakat.  Nic więc dziwnego, że radości i podziękowań było co niemiara. Jak zwykle podczas przyjmowaniu prezentów…

Numer: 29/30 (1189/1190) 2020   Autor: (jaz)Komentarze

DODAJ KOMENTARZ

Wpisz nick.

Nick *

Nieprawidłowy adres e-mail.

Adres e-mail *

Wpisz treść wiadomości.

Treść wiadomości *