LatowiczGminne drogi

Władze Latowicza pochwaliły się ukończeniem prac przy przebudowie ulicy Willowej, która pozwala z latowickich Rozstanek przejechać do DW- 802, omijając przy tym centrum Latowicza. Słowem jest to mała obwodnica nadświdrzańskiej miejscowości…

Obwodnica Latowicza

Gminne drogi / Obwodnica Latowicza

Wykonano tam ponad 1,3 kilometra nawierzchni z mieszanki mineralno- asfaltowej. Oprócz tego pojawiło się 39 zjazdów na posesje, obustronne rowy, pobocza z kruszywa łamanego oraz wprowadzono nową organizację ruchu. Zadanie zostało dofinansowane z Funduszu Dróg Samorządowych w kwocie 518 tys. zł, a całkowity koszt zadania wyniósł 740 tys. zł.
Strategiczne znaczenie tej drogi dało o sobie znać w czasie przebudowy mostu na Świdrze w 2018 roku. To właśnie wtedy okazało się, że kierowcy jadący DW-802, zamiast korzystać z oficjalnych objazdów, wolą wybrać znacznie krótszą trasę przez ulice Mostową i Willową, które jednak nie były przystosowane do ruchu o tak dużym natężeniu. Gmina wprawdzie na szybko poprawiła nawierzchnię, ale jasne stało się, że potrzebna będzie prawdziwa modernizacja. Teraz ul. Willowa może pełnić rolę obwodnicy Latowicza, gdy DW- 802 będzie z jakichś powodów nieprzejezdna.
Mieszkańcy latowickiej gminy mają jednak różne zdania na temat tej inwestycji. Doceniają jej wykonanie, ale wyliczają przykłady miejscowości, gdzie ulice powinny być poprawione w pierwszej kolejności – Oleksianka, Dębe Małe, Strachomin. Jak zwykle wykazują się przy tym niewiedzą co do tego, kto jest zarządcą danej drogi oraz jaki jest tryb wykonywania takich inwestycji.

Numer: 27/28 (1187/1188) 2020   Autor: (łk)Komentarze

DODAJ KOMENTARZ

Wpisz nick.

Nick *

Nieprawidłowy adres e-mail.

Adres e-mail *

Wpisz treść wiadomości.

Treść wiadomości *