Już drugi tydzień Tygrys Huta Mińska Mazowieckiego nie ma sobie mocnych i prezentuje równą, wysoką formę na dwóch frontach. Nie bez szczęścia, ale jednak uporał się w pucharach z ŁKS-em, zaś w lidze również okazał się lepszy od Podlasia Sokołów Podlaski

Finał Tygrysa

Ekipa Marka Czyżkowskiego zwyciężyła w półfinale łochowian dzięki bramce Przemysława Replina w 85. minucie. Swoje 5 minut miał bramkarz Patryk Celej, który obronił rzut karny. W finale, 24 października czeka ich arcytrudne starcie z liderem ligi okręgowej Naprzodem Skórzec, którego napastnik Dorian Zając aktualnie ze sporym nadmiarem bramek przewodzi w klasyfikacji króla strzelców.

Cenne trzy punkty piłkarze z Huty Mińskiej zgarnęli dzięki zwycięstwu z Podlasiem Sokołów Podlaski – szczęśliwe trafienie zanotował ponownie Replin.
Gorycz porażki musiała przełknąć Victoria Kałuszyn, której przytrafił się blamaż z LKS-em Ostrówek. Bramki dla Victy zdobyli Sebastian Wereszczak i Krzysztof Konopko, ale padły one dopiero w drugiej połowie, a do przerwy gospodarze prowadzili 4:0.
Mazovia Mińsk Mazowiecki zaliczyła potknięcie z Jabłonianką Jabłonna Lacka. Najsilniejszy z beniaminków urwał punkty mińszczanom. Zakończyło się remisem 2:2, a dla Mazovii trafiali Maciej Radomski i Jarek Krajewski. Największym mankamentem jest rażąca nieskuteczność piłkarzy mińskiego klubu.

W A-klasie zarówno Fenix Siennica, jak i druga drużyna Mazovii zwyciężyły swoich rywali po 3:1. Sienniczanie wrócili na szczyt tabeli, pokonując Liwię Łochów po golach Dawida Mataka, Marcina Zawadki i Konrada Pawlaka, a mińszczanie dzięki dwóm bramkom Karola Krzyżanowskiego i jednej Kuby Gańki wywieźli komplet punktów z Sadownego. Minimalnie z Jutrzenką Cegłów wygrał też dębski Płomień. Watra Mrozy zgubiła dwa oczka przez remis 2:2 z Miedzanką Miedzna, natomiast wyjazdowych porażek doznały Nojszewianka Dobre – 1:2 z Wektrą Zbuczyn oraz Tęcza Stanisławów, ulegając 1:3 ULKS-owi Gołąbek.

W B-klasie dobrze zaprezentował się Świt Barcząca, który pokonał Rywala Ruchna 4:3 – trafiali dwukrotnie Kamil Kozłowski oraz Rafał Grabowski i Mateusz Roguski. Legion Grębków okazał się lepszy od Olimpii Latowicz o jedną bramkę, zaś Jastrząb Żeliszew rozgromił Nojszewiankę II Dobre 5:1.