Powiat mińskiNiebezpieczne rewiry

Funkcjonariusze mińskiej policji nie dali skusić się łapówką, którą próbował wręczyć im nietrzeźwy kierowca. Do całej sytuacji doszło podczas zatrzymania samochodu Renault Laguna, którego kierowca popełnił wykroczenie. Mundurowi od razu wyczuli od niego woń alkoholu, a badanie alkomatem wykazało 1,6 promila. Dodatkowo mężczyzna – 37-letni mieszkaniec powiatu garwolińskiego – miał sądowy zakaz prowadzenia pojazdów.

Nie wzięli łapówki

KPP - Kronika policyjna

Przewidując spore kłopoty, zatrzymany zaczął składać funkcjonariuszom korupcyjne propozycje. Obietnicami po 1000 zł dla każdego policjanta chciał uniknąć odpowiedzialności. Mundurowi ostrzegli mężczyznę o jego przestępnym zachowaniu. Ten jednak zaczął zwiększać kwoty łapówki. Kiedy zorientował się, że jego propozycje nie spotykają się z zainteresowaniem, stał się niegrzeczny i zaczął obrażać funkcjonariuszy.

Ostatecznie 37-latek trafił do aresztu. Kiedy wytrzeźwiał, usłyszał trzy zarzuty karne: obietnicy udzielenia korzyści majątkowej funkcjonariuszom w zamian za odstąpienie od czynności służbowych, kierowania w stanie nietrzeźwości w okresie sądowego zakazu oraz znieważenia policjantów. Częściowo przyznał się do tych zarzutów, ale teraz czeka go sprawa w sądzie. Poza tym został on objęty policyjnym dozorem.

Numer: 25/26 (1185/1186) 2020   Autor: (kpp)Komentarze

DODAJ KOMENTARZ

Wpisz nick.

Nick *

Nieprawidłowy adres e-mail.

Adres e-mail *

Wpisz treść wiadomości.

Treść wiadomości *