Powiat mińskiMistrzowie Mazowsza

O tym się mało mówi, więc i niewiele osób wie, że miński sanepid okazał się najlepszą PSSE na Mazowszu. W czym? W przestrzeganiu naszego bezpieczeństwa podczas zarazy, czyli nakładaniu mandatów. W sumie osoby łamiące zakazy ukarał na łączną kwotę… 725 tysięcy złotych.

Mandaty do spłaty

Mistrzowie Mazowsza / Mandaty do spłaty

Taka pryncypialność nie spodobała się posłance Gasiuk- Pichowicz, która znowu przyjechała nad Srebrną, by z posłem Mroczkiem podjąć interwencję i przy okazji zadać publicznie kilka pytań.
Nie polemizując z zasadnością nałożonych zakazów zapytali powiatową inspektor, czy obywatele, na których nałożono mandaty, byli powiadamiani o toczącym się wobec nich postępowaniu i czy mieli możliwość ustosunkowania się do przedstawionych dowodów?
Zapytali także, czy postępowania były wszczynane na podstawie notatek policji, która nie miała do tego prawa, a więc nie mogła ona być dowodem w sprawie, czyli mandaty były wystawiane bezpodstawnie.
I na koniec chcą wiedzieć, czy wymierzając kary w wysokości 10 000 zł, a nawet 30 000 zł z rygorem natychmiastowej wykonalności brano pod uwagę sytuację materialną osoby, jej zdolność zarobkową, czy sytuację rodzinną?
Przypomnieli, że niezgodne z Konstytucją RP jest wprowadzanie tak daleko idących ograniczeń praw i wolności obywatelskich, jak np. zakaz przemieszczania się lub prowadzenia działalności gospodarczej, bez jednoczesnego wprowadzenia stanu klęski żywiołowej.
Stąd wezwanie do wszystkich osób, na które PSSE w Mińsku nałożyła karę, a które mają poczucie, że kary zostały nałożone niesłusznie lub w zbyt dotkliwej wysokości o kontakt z biurem poselskim.
Będzie się działo, ale czy skutecznie? Tak efektywnie, jak mistrzostwo Mazowsza w nakładaniu kar przez powiatowych stróżów covidowego bezpieczeństwa. Bez mińskich policjantów ze Sławomirem Rogowskim i sanepidu z Dorotą Ziuzią-Lipiec byłoby to niemożliwe...

Numer: 23/24 (1183/1184) 2020   Autor: (jaz)Komentarze

DODAJ KOMENTARZ

Wpisz nick.

Nick *

Nieprawidłowy adres e-mail.

Adres e-mail *

Wpisz treść wiadomości.

Treść wiadomości *