Rośnie budynek siennickiej biblioteki i urzędu gminy. By stało się zadość tradycji, władze gminy z wykonawcą wmurowali w nim kamień węgielny. Uroczystość była skromna, ale miała wyjątkową, wręcz historyczną symbolikę kulturową.

Kamień na stanie

Kamień na stanie

Wreszcie po wielu latach mieszkańcy doczekają miejsca, w którym będą mogli rozwijać czytelnictwo, swoje zainteresowania i pasje, organizować wyjątkowe wydarzenia kulturalne oraz dzielić się swoimi talentami. Jeszcze w tym roku planowanie jest zakończenie I etapu budowy a oddany do użytku mieszkańcom Gminy Siennica budynek będzie służył wielu następnym pokoleniom.
Wmurowanie kamienia nieprzypadkowo miało miejsce 27 maja, w Dniu Samorządu Terytorialnego, ustanowionego dla uczczenia przeprowadzonych w 1990 r. pierwszych w powojennej historii Polski i w pełni wolnych wyborów do rad gmin. W 30. rocznicę tego wydarzenia przypomniano przewodniczących rad gminy i wójtów Siennicy. Na liście znaleźli się Krzysztof Michalik, Franciszek Witek, Jacek Zwierz, Witold Koseski, Grzegorz Zieliński, Witold Sokół, Zenon Jurkowski i Stanisław Duszczyk.

Numer: 23/24 (1183/1184) 2020   Autor: (jaz)Komentarze

DODAJ KOMENTARZ

Wpisz nick.

Nick *

Nieprawidłowy adres e-mail.

Adres e-mail *

Wpisz treść wiadomości.

Treść wiadomości *