Polski Fundusz Rozwoju Nieruchomości jest spółką, której zadaniem jest wspieranie rozwoju gospodarczego kraju i podnoszenie jakości życia Polaków. PFR tworzy praktyczne rozwiązania dla wspólnego sukcesu i bezpiecznej przyszłości Polaków, wspólnie z szeregiem spółek z obszaru: bankowości, ubezpieczeń, inwestycji, rozwoju przedsiębiorczości i innowacyjności oraz handlu i inwestycji zagranicznych.

Bloki na wykluczenie

Bloki na wykluczenie

Działają na rzecz zlikwidowania tzw. wykluczenia mieszkaniowego, bo aż 40% Polaków nie ma zdolności kredytowej, a jednocześnie ich dochody są  zbyt wysokie, aby otrzymać mieszkanie komunalne. To głównie z myślą o nich powstał program Mieszkanie dla Rozwoju.
Choć ich misja ma ważny charakter społeczny, działają na zasadach rynkowych. Pieniądze, które inwestują w budowę mieszkań, muszą zwrócić w ciągu ok. 30 lat z czynszów najmu.
Kto realizuje osiedle w Mińsku Mazowieckim? Inwestycja przy Klonowej ma być częścią osiedla Anielina, które buduje PHU Partner. Spółka PFR Nieruchomości kupi gotowe budynki w czwartym kwartale 2021 roku.

Numer: 23/24 (1183/1184) 2020   Autor: (jaz)Komentarze

DODAJ KOMENTARZ

Wpisz nick.

Nick *

Nieprawidłowy adres e-mail.

Adres e-mail *

Wpisz treść wiadomości.

Treść wiadomości *