JakubówSetka papieska

Tegoroczny poniedziałek 18 maja uwznioślił wszystkich Polaków. Szczególnie uczniów szkół, które zamierzały obchodzić setne urodziny swego patrona – Jana Pawła II.

Aż tyle – Wojtyle

Setka papieska / Aż tyle – Wojtyle

W Mistowie to zawsze wielka radość i zaszczyt, więc zamiast akademii uczniowie Oliwia Domańska, Jakub Laszkowski i Maria Michalec zaśpiewali Karolowi Wojtyle jego ulubioną Barkę. Piękne słowa wprowadzające wyrecytowała Karolina Wiak. Nad całością czuwała szkolna katechetka – Małgorzata Kowalczyk, montażu zaś dokonała nauczycielka informatyki Elżbieta Talma.
W urzędzie gminy przemawiała wójt Hanna Wocial, zapowiadając z okazji urodzin papieża występ Sabiny Muszel, która ułożyła z tej okazji wiersz i go zaśpiewała. Podkreśliła w nim, że papież Jan Paweł II uczył nas poznawać Jezusa i kochać świat, a miłosierdzie jego dotarło do każdego. Stąd też totus tuus i prośba do Maryi, by dała światu pokój.
Pracownicy urzędu stworzyli zaś chór i w sali zebrań sesyjnych zaśpiewali Barkę ze słynnym refrenem – O Panie, to Ty na mnie spojrzałeś, Twoje usta dziś wyrzekły me imię. Swoją barkę pozostawiam na brzegu, razem z Tobą nowy zacznę dziś łów.

Numer: 21/22 (1181/1182) 2020   Autor: (jaz)Komentarze

DODAJ KOMENTARZ

Wpisz nick.

Nick *

Nieprawidłowy adres e-mail.

Adres e-mail *

Wpisz treść wiadomości.

Treść wiadomości *