Mińskie siatkarki

Siatkówka jest jednym z najpopularniejszych sportów w powiecie mińskim. Skupia wokół siebie dużą widownię oraz rzeszę wiernych kibiców. Z roku na rok poziom gry rośnie, zapewniając tym samym ciekawe i atrakcyjne mecze

Ekonomistki jak burze

Ekonomistki  jak burze

Doskonałym przykładem świecą Ekonomistki z Mińska Mazowieckiego. Oprócz udziału w zawodach sportowych, turniejach, mistrzostwach regionu i powiatu oraz mazowieckich igrzyskach LZS. W tym roku zdecydowały się również, jako jedyne w powiecie mińskim, na udział w szkolnej lidze piłki siatkowej na terenie województwa mazowieckiego. W rozgrywkach ligowych uczestniczą reprezentacje szkół ponadpodstawowych z Warszawy i województwa mazowieckiego, bez podziału na kategorie wiekowe.

Trenując dwa razy w tygodniu po 1,5-2 godziny, drużyna podnosi swoje umiejętności i zamierza zdobyć w tym roku szkolnym wszystkie możliwe trofea. Rozgrywki w tegorocznym sezonie już się rozpoczęły, a reprezentacja dziewcząt z Ekonoma może poszczycić się wygranym meczem. Złotka stoczyły bój 3 października 2012 r. w meczu przeciwko ZS-1 w Wyszkowie. Mecz, po długiej i wyczerpującej walce, zakończył się wynikiem 2:1. Po każdej z rozgrywanych partii ma miejsce wybór przez sędziów najlepszej zawodniczki ze zwycięskiej drużyny, tym razem bezkonkurencyjna okazała się Joanna Wąsak. Werdykt ten zostanie wzięty pod uwagę podczas ostatecznej dekoracji w trakcie finału. 

Kolejny mecz zespół pod opieką Marcina Grzegrzułki rozegra 11 października 2012 r. z drużyną Zespołu Szkół Sportowych Nr 50 im. J. Kusocińskiego w Warszawie. Życzymy dalszych sukcesów, bo o zdolnych Ekonomistkach na pewno jeszcze niejednokrotnie usłyszymy. 

Numer: 2012 42   Autor: (jaz)Komentarze

DODAJ KOMENTARZ

Wpisz nick.

Nick *

Nieprawidłowy adres e-mail.

Adres e-mail *

Wpisz treść wiadomości.

Treść wiadomości *