Mińsk MazowieckiTytuł dla Woźnicy

Bez uroczystych laudacji, fanfar, a w zaciszu biur i pokoi zapadła uchwała o nadaniu tytułu zasłużonego dla miasta Stanisławowi Woźnicy. Na pewno ten znany uznany muzyk zasługiwał na szczególną oprawę, ale izolacja w czasie zarazy jest bezwzględna.

Zasłużony za muzykę

Tytuł dla Woźnicy / Zasłużony za muzykę

Dość, że kandydatura została pozytywnie zaopiniowana przez kapitułę, bo przecież nikt nie mógł podważyć wybitnych zasług Woźnicy dla rozwoju Mińska. Szczególnie w ostatnich 30 latach, kiedy to grał w kapeli ludowej Dąbrówki, a w listopadzie 1995 r. założył i do dzisiaj prowadzi Mińską Kapelę Małego Stasia. Wspomagał śpiewających nauczycieli w roli dyrygenta Chóru Kameralnego ZNP. Pisał muzykę do szkolnych filmów, a jego piosenki były wielokrotnie prezentowane na przeglądach i konkursach wokalnych.
Jest autorem tekstów i kompozytorem wielu piosenek o Mińsku Mazowieckim, a także innych treści zebranych i wydanych w 2018 r. w szerokiej publikacji Na Stasiową nutę, czyli o Kapeli Małego Stasia i muzyce tradycyjnej wschodniego Mazowsza autorstwa Piotra Dorosza.
Tak oto z nauczyciela muzyki stał się lokalnym twórcą ze sporym wpływem na lokalną kulturę. Nadszedł czas, by mu to wynagrodzić tytułem zasłużonego…

Numer: 21/22 (1181/1182) 2020   Autor: (jaz)Komentarze

DODAJ KOMENTARZ

Wpisz nick.

Nick *

Nieprawidłowy adres e-mail.

Adres e-mail *

Wpisz treść wiadomości.

Treść wiadomości *