Tegoroczny, już 10 finał konkursu matematyczno-artystycznego był nietypowy co najmniej z dwóch powodów. Pierwszy to czas zarazy, a drugi dotyczył zadania, czyli projektu siatki matematycznej na zakupy.

Siatki w sieci

Siatki w sieci

Spotkania finalistów więc nie było, ale komisja miała co robić, bo do konkursu przystąpiło 80 uczniów ze szkół z powiatu mińskiego. Czyja siatka była najlepsza? Okazało się, że wygrała Karolina Kumuniecka z SP w Rudzie, a za nią jury osadziło Emilię Książek z mińskiego Plastyka i Macieja Kubuja z SP w Kałuszynie.
Wyróżnienia zdobyło ośmioro projektantów, a wśród nich Liwia Styś, Magdalena Sawicka, Aleksandra Górecka i Malwina Sypiewska – wszystkie z LSP w Mińsku, Zosia Trębicka z SP im. Pierwszego Marszałka Polski Józefa Piłsudskiego w Sulejówku, Marta Brewczyńska z SP w Jakubowie, Magdalena Kruk z mińskiej Piątki i Oliwia Godlewska z SP w Stojadłach.
Co ciekawe Mechanik dał możliwość ocenienia prac przez samych uczniów. Czekają na głosy w wirtualnej galerii do 29 maja. Praca, która otrzyma największą liczbę lajków, zostanie wyróżniona nagrodą publiczności.

Numer: 21/22 (1181/1182) 2020   Autor: (jaz)Komentarze

DODAJ KOMENTARZ

Wpisz nick.

Nick *

Nieprawidłowy adres e-mail.

Adres e-mail *

Wpisz treść wiadomości.

Treść wiadomości *