Polityka...polityka

Trwają sondaże medialne, czy Trzaskowski mógłby zastąpić Kidawę w walce o urząd prezydenta RP. Na razie Rafał odmawia, ale gdyby się jednak zdecydował, mamy dla niego wyjście awaryjne. Cały Mińsk Mazowiecki, a szczególnie opozycja są zdania, że Trzaskowskiego na stołecznym stolcu powinien zastąpić nie kto inny, jak tylko miński burmistrz. Nic tak miastu dobrze nie zrobi, jak dymisyjny awans Jakubowskiego...

 

Jakubowski za Trzaskowskiego?

Polityka...polityka / Jakubowski za Trzaskowskiego?

Sejm uchwalił nową ustawę dotyczącą tegorocznych wyborów prezydenckich. Choć zakłada możliwość ponownej rejestracji kandydatów, którzy mieli wziąć udział w wyborach prezydenckich 10 maja (bez konieczności ponownego zbierania podpisów poparcia), to daje też prawo startu nowym kandydatom.

Od poniedziałku, kiedy PiS złożyło projekt ustawy, w Platformie Obywatelskiej pojawia się coraz więcej głosów, choć nieoficjalnych, o konieczności zmiany kandydata na prezydenta. Na liście potencjalnych kandydatów pojawia się nazwisko szefa partii Borysa Budki, a także prezydenta Warszawy Rafała Trzaskowskiego.

Jednak on się wzbrania, czyli na razie nie dopuszcza możliwości startu w wyborach prezydenckich. Trzaskowski twierdzi, że nie ma zamiaru zrezygnować z rządów w stolicy.

Mamy dla niego wspaniałą wiadomość, a właściwie kandydata, który godnie go zastąpi. Nie pytaliśmy Jakubowskiego o zgodę, bo wiadomo, że parcie na awanse ma w DNA. No i zawsze brakuje mu kasy, by zdobyć większe szeregi pochlebców. Warszawa ma tak potężny budżet, że przynajmniej z nagradzaniem klakierów nie będzie miał problemów... (jaz)

PS.  Jak nieoficjalnie donosi portal wPolityce.pl, Koalicja Obywatelska jest już właściwie zdecydowana na zmianę kandydata w wyborach prezydenckich. Zamiast Małgorzaty Kidawy-Błońskiej wystartować ma prezydent Warszawy, Rafał Trzaskowski.

Powodem wymiany kandydata jest coraz bardziej słabnące poparcie dla marszałek Małgorzaty Kidawy-Błońskiej oraz szybko rosnąca konkurencja ze strony innych kandydatów opozycji, przede wszystkim Szymona Hołowni.

Jako kandydata, który w wyborach będzie miał większe szanse na sukces, PO widzi Rafała Trzaskowskiego:

W PO praktycznie jest decyzja o zmianie Kidawy-Błońskiej na Trzaskowskiego – dowiaduje się portal od swojego informatora.

Kandydaturę Trzaskowskiego poparło już wielu polityków Platformy, a  decyzja o jego wyborze ma zostać podjęta szybko, bez przeprowadzania kolejnych prawyborów.

PO jednak nie jest jednoznaczna w wyborze kandydata. Cześć z polityków obawia się, że problemy Trzaskowskiego w stolicy mogą negatywnie rzutować na jego ewentualną kampanię prezydencką. Są też głosy, aby startu w wyborach podjął się przewodniczący partii Borys Budka.

 Komentarze

DODAJ KOMENTARZ

Wpisz nick.

Nick *

Nieprawidłowy adres e-mail.

Adres e-mail *

Wpisz treść wiadomości.

Treść wiadomości *