Nasze promocje…

Roboty koszące AL-KO Robolinho® – nie marnujmy czasu na koszenie… wybierzmy robota, który zrobi to za nas – zachęca ekspert Daniel Krupieńczyk z firmy MAREX, autoryzowanego dealera firmy AL-KO w Mińsku Mazowieckim…

Trawa kosi się sama

Nasze promocje… / Trawa kosi się sama

Czy kosiarki automatyczne faktycznie zdają egzamin?
– Tak, to faktycznie działa! Robot regularnie oraz bez naszej pomocy zajmuje się naszym trawnikiem. W tej chwili roboty jak i sama instalacja zostały dopracowane w każdym calu, a my możemy cieszyć się zawsze perfekcyjnie skoszonym trawnikiem bez konieczności użycia tradycyjnej kosiarki.

Na czym polega praca robota i co dzieje się ze skoszoną trawą?
– Roboty ogrodowe Solo by AL-KO systematycznie koszą niewielkie przyrosty trawy, a skoszone źdźbła trawy spadają na ziemię i rozkładając się tworzą naturalny nawóz który wspomaga zdrowy przyrost trawnika. Trawa często koszona krzewi się i gęstnieje, co po kilku tygodniach daje widoczny, dodatni efekt jakościowy. System podwójnego noża w robocie zastosowano którego głównym zadaniem jest rozdrabnianie trawy – mulczowanie.

Co z przeszkodami na trawniku?
– Nasze maszyny dbają o trawnik przez całą dobę, także w skomplikowanych ogrodach, z licznymi przeszkodami, z wąskimi przejściami i stromymi zboczami o nachyleniu do 45%. Od większych obiektów, jak np. drzewa, robot po prostu się odbija, dzięki licznym czujnikom zapewniamy bezpieczeństwo ludziom zwierzętom oraz samemu robotowi. W przypadku przeszkód takich jak kwietniki, rabatki oraz inne elementy wystroju ogrodu, od których odbicie mechaniczne nie jest możliwe lub pożądane, stosuje się inny zabieg. Wyznacza się wyspy, „wyznaczając” w ten sposób część trawnika, jaka ma się znaleźć poza strefą pracy robota.

O co chodzi ze strefami koszącymi?
– Dzięki oprogramowaniu opracowanemu przez naszych niemieckich inżynierów (a także odpowiedniemu ułożeniu przewodu) jesteśmy w stanie wyznaczyć na trawniku strefy koszenia. W zależności od modelu i wielkości naszego trawnika, stref tych może być od 4 do 10. Konieczność  wprowadzenia stref na naszym trawniku może być podyktowana jego kształtem lub przeszkodami, jakie się na nim znajdują. Bardzo często dom wraz z drogą wjazdową na posesję w naturalny sposób wyznacza strefy koszenia robota.

GPS czy przewód ograniczający obszar pracy robota?
– Obecnie system GPS stosuje się w robotach koszących raczej do wspomagania instalacji opartej na przewodzie. Dzieje się tak z prostej przyczyny, system GPS nie jest precyzyjny . System ten jest też dość mocno zależny od warunków pogodowych a co za tym idzie dokładności działania satelitów, stąd też zastosowanie bardziej niezawodnego systemu opartego na przewodzie.

Jak wygląda serwis?
– Wystarczy podstawowy przegląd serwisowy, czyli wymiana noży po sezonie. Muszą one być bardzo ostre w porównaniu z nożami tradycyjnych kosiarek, ze względu na cięcie samych końcówek trawy. Te z kolei też nie powinny być poszarpane, ponieważ niestety trawa wtedy zżółknie.

Jak roboty są zabezpieczane przed kradzieżą?
– Wszystkie oferowane modele posiadają zabezpieczenia poprzez kod PIN. Bez tego kodu nie da się wprowadzić żadnych zmian ani uruchomić robota. Trzeba też pamiętać, że sam robot nie wystarczy, musi mieć on stację dokującą, gdzie się ładuje oraz instalację z przewodu wyznaczającą jego obszar pracy. Obecnie też towarzystwa ubezpieczeniowe poszerzają swoją ofertę właśnie dla właścicieli robotów koszących.

Co pana skłoniło do zajęcia się robotami koszącymi?
– Jestem alergikiem i prace przy koszeniu trawy w ogrodzie moich rodziców o powierzchni około 1000 m2 b yły, d elikatnie m ówiąc, uciążliwe. Dlatego bardzo entuzjastycznie podchodzę do tak innowacyjnych pomysłów technologii ogrodowych. Poza tym koszenie trawy zawsze kojarzyło mi się z hałdami trawy składowanymi na końcu działki. Dzięki robotowi AL-KO ta powierzchnia wraca do naszego ogrodu.

Co więc robić?
– Pamiętajmy, że bezpłatne konsultacje, szczegółowe informacje oraz możliwość prezentacji pracy robota na trawniku u klienta zapewnia w Mińsku i okolicach firma MAREX, ul. Warszawska 87 – Autoryzowany Dealer Robotów AL-KO. A jeśli chcemy zobaczyć, jak robot poradzi sobie u ciebie na trawniku, to zadzwoń – 533 651 551.

Niech więc pytają… Dziękuję za rozmowę.

Numer: 19/20 (1179/1180) 2020   Autor: (jaz)Komentarze

DODAJ KOMENTARZ

Wpisz nick.

Nick *

Nieprawidłowy adres e-mail.

Adres e-mail *

Wpisz treść wiadomości.

Treść wiadomości *