Czas zarazy nie pozwolił mińszczanom na uroczyste uczczenie tegorocznej rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Zresztą i tak bez plenerowej mszy, którą przeniesiono do sanktuarium NNMP.

Kwiaty mimo zarazy

Kwiaty mimo zarazy

Nie było więc oficjalnych nawiązań do próby odrodzenia Rzeczypospolitej szlacheckiej, która wskutek małości politycznowojskowej i tak upadła. Wielu twierdzi, że wskutek strachu zaborców i papieża, którym mógł się przeciwstawić jedynie cały naród, a nie wyłącznie rozwydrzona i skorumpowana szlachta z marionetkowym królem. Mimo wszystkich błędów i zdrad, ustawa zasadnicza z 1791 roku kłuła w oczy nie tylko konserwatystów, bo publiczne obchody święta 3 maja były zabronione także w PRLu...
Z okazji 229. rocznicy uchwalenia konstytucji Robert Ślusarczyk i Krzysztof Miąsko w imieniu klubu radnych PiS złożyli uroczyście kwiaty przy pomniku przypominającym, że wszelka władza bierze się z woli narodu.
To nie były jedyne kwiaty pod obeliskiem. Cześć majowej konstytucji oddali także działacze partii Wolność, a więc pomnik mimo strachu przed zarazą nie pozostał goły.

Numer: 19/20 (1179/1180) 2020   Autor: (jaz)Komentarze

DODAJ KOMENTARZ

Wpisz nick.

Nick *

Nieprawidłowy adres e-mail.

Adres e-mail *

Wpisz treść wiadomości.

Treść wiadomości *